Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 października 2015, 20:45

Matterfall nową strzelanką autorów Resogun

W trakcie konferencji prasowej zorganizowanej z okazji Paris Games Week firma Sony zapowiedziała Matterfall - nową strzelankę autorów Resogun i serii Stardust, czyli ludzi ze studia Housemarque.

Wśród gier ujawnionych podczas konferencji prasowej firmy Sony na targach Paris Games Week znalazła się strzelanka Matterfall, czyli nowy projekt studia Housemarque, znanego z takich tytułów jak Resogun, Outland, Dead Nation oraz seria Stardust.

Niestety, na chwilę obecną nasze informacje na temat Matterfall są dosyć skromne. Wiemy na pewno, że gra powstaje wyłącznie z myślą o PlayStation 4. Wypuszczony zwiastun zapowiada projekt mocno odmienny od poprzednich dokonań studia. Do tej pory bowiem Housemarque stawiało na prostsze produkcje, bazujące na oldskulowych rozwiązaniach. Teraz natomiast wydaje się, że autorzy chcą spróbować czegoś bardziej zaawansowanego.

Matterfall nową strzelanką autorów Resogun - ilustracja #1

Podczas zabawy zmierzymy się głównie z agresywnymi istotami składającymi się z wielu przypominających kryształy kostek. W zaprezentowanej przez autorów wizji przyszłości technologia ta stała podstawą ludzkiej cywilizacji, ale ostatecznie coś poszło nie tak i naszemu gatunkowi grozić będzie zagłada. Rozgrywka postawi na bardzo szybkie potyczki, podczas których będziemy musieli tańczyć pomiędzy dziesiątkami pocisków, a do tego wykazywać się regularnie talentem platformówkowym.

W starciach pomoże nam moc manipulowania elementami otoczenia oraz spory zestaw akrobatycznych manewrów. Nie zabraknie także systemu modyfikowania uzbrojenia. Wszystkim tym będziemy bawili się samotnie lub w jednym z kilku trybów multiplayer. Ta druga opcja pozwoli zarówno na rywalizowanie z innym graczem w ramach pojedynków jeden na jednego, jak również połączenie z nim sił i wspólne zmierzenie się z wrogami kontrolowanymi przez sztuczną inteligencję.

Na tym kończą się udostępnione przez autorów informacje. Obiecują oni jednak, że wkrótce poznamy więcej konkretów.

  1. Housemarque – oficjalna strona studia