Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 października 2015, 21:00

autor: Góral

Detroit: Become Human nową grą twórców Heavy Rain i Beyond: Two Souls

Studio Quantic Dream ujawniło swój kolejny projekt. Będzie to gra Detroit: Become Human na konsolę PlayStation 4. Podczas zabawy poznamy losy kobiety androida o imieniu Kara, która została obdarzona uczuciami.

Poznaliśmy kolejną produkcję francuskiego studia Quantic Dream, znanego z takich gier, jak Heavy Rain i Beyond: Two Souls. Deweloperzy pracują obecnie nad Detroit: Become Human na konsolę PlayStation 4. Wygląda na to, że ponownie będzie to interaktywna opowieść w stylu poprzednich dokonań Davida Cage’a i jego ekipy. Tym razem trafimy do tytułowego miasta, w którym poznamy losy androida Kary, który wygląda i zachowuje się jak prawdziwa kobieta. Mechaniczna istota nie byłaby niczym nadzwyczajnym, gdyż w uniwersum gry tego typu roboty będą na porządku dziennym, ale akurat ona posiada uczucia. Szczegółów nie znamy, ale można się domyślać, ze twórcy postarają się odpowiedzieć na pytanie czy obdarzoną uczuciami maszynę dalej można określać mianem robota, czy już człowieka? Tak czy siak, zapowiada się ciekawa historia.

Przy okazji warto przypomnieć, że Kara nie jest całkowicie nową bohaterką. Kobieta android zadebiutowała bowiem kilka lat temu w demie technologicznym (obejrzycie je nieco niżej). Jak widać pomysł rozwinięto znacznie dalej, a efekty możemy podziwiać dziś w zwiastunie (zrealizowano go na silniku gry) Detroit: Become Human oraz kilku screenach.

Niestety obecnie nie wiemy, kiedy Detroit: Become Human zadebiutuje na rynku, gdyż nie podano daty premiery.

Karę znamy doskonale z dema technologicznego z 2012 roku. - Detroit: Become Human nową grą twórców Heavy Rain i Beyond: Two Souls - wiadomość - 2015-10-28
Karę znamy doskonale z dema technologicznego z 2012 roku.
Detroit: Become Human nową grą twórców Heavy Rain i Beyond: Two Souls - ilustracja #4