Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 czerwca 2021, 10:20

autor: Przemysław Dygas

Horizon i Days Gone to nie koniec; Sony będzie wydawać kolejne gry z PlayStation na PC

Sony będzie dalej inwestować w rynek gier na PC. Priorytetem zawsze będą jednak konsole i to gracze korzystający z tych platform zagrają w tytuły PlayStation Studios najwcześniej.

W SKRÓCIE:
  • Sony zamierza dalej inwestować w konwersje swoich gier na pecety.
  • Wydawane one będą jednak znacznie później niż wersje na konsole.
  • Nigdy nie będą również tworzone kosztem tytułów kierowanych na PlayStation.

Wygląda na to, że ostatnie konwersje Horizon: Zero Dawn i Days Gone na PC nie były jednorazowym wybrykiem. Sony zamierza kontynuować trend przenoszenia swoich tytułów na pecety. Nie oznacza to jednak, że gracze tej platformy będą traktowani w ten sam sposób co posiadacze konsol. Swoje podejście do tej kwestii wyjaśnił Hermen Hulst, szef PlayStation Studios, w wywiadzie udzielonym dla PlayStation.Blog.

Nadal jesteśmy na wczesnym etapie planów względem PC. Horizon: Zero Dawn był wielkim sukcesem. Myślę, że to pokazuje, jak duży jest apetyt graczy spoza ekosystemu PlayStation na doświadczenie niesamowitego portfolio gier, przy których fani PlayStation bawili się od lat.

Chcę przy tym podkreślić, że PlayStation nadal pozostanie najlepszym sposobem, by ogrywać tytuły PlayStation Studios na premierę. Cenimy jednak graczy pecetowych i nadal będziemy szukać odpowiedniego momentu, by publikować poszczególne gry. Bend Studio wydało pecetową wersję Days Gone 18 maja. Są to więc około dwa lata od premiery na PS4.

Mam nadzieję, że pozwoli to całej nowej grupie fanów cieszyć się z tego tytułu. To nasz cel – chcemy dotrzeć do kolejnych graczy, którzy jeszcze nie doświadczyli wspaniałych historii, postaci i światów, które stworzyliśmy. Wydawanie gier na PC nigdy nie dokona się kosztem budowania ekscytującej linii produkcji konsolowych.

Wydaje się więc, że Sony nadal zamierza skupić się głównie na swoich konsolach. To właśnie ich posiadacze będą mogli grać w nowe tytuły w dniu ich premiery i korzystać z szerokiej gamy produkcji, jakie przygotuje dla nich PlayStation Studios.

Politykę firmy względem PC można za to uznać za specyficzną zachętę do zakupu konsoli. Owszem, użytkownicy pecetów zagrają w niektóre z gier wydanych na PlayStation, lecz zrobią to dopiero kilka lat po ich premierze. Przekaz jest więc prosty – jeśli chcecie w pełni cieszyć się produkowanymi przez nas tytułami, zakupcie konsolę.