Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 czerwca 2021, 09:38

autor: Adrian Werner

Twórcy Days Gone pracują nad nową marką dla Sony

Bend Studio pracuje nad kolejnym projektem. Gra zaoferuje otwarty świat i będzie nową marką. To drugie wydaje się kończyć temat potencjalnego Days Gone 2.

W SKRÓCIE:
  • kolejny projekt Bend Studio to gra z otwartym światem i nowa marka,
  • potwierdza to, że przynajmniej na razie nie ma szans na Days Gone 2.

Znany z Days Gone zespół Bend Studio pracuje już nad kolejnym projektem. Wiadomo o nim jedynie tyle, że będzie to nowa marka oraz produkcja z otwartym światem. Informację tę ujawnił Hermen Hulst, czyli szef grupy PlayStation Studios, skupiającej deweloperów będących własnością firmy Sony.

Te doniesienia wydają się na dobre grzebać szanse na Days Gone 2. Plotki o porzuceniu tego projektu pojawiły się na początku kwietnia bieżącego roku. Kilka tygodni później dyrektor kreatywny pierwszej części dał do zrozumienia, że sequel nie powstanie, gdyż gracze nie kupili wystarczająco dużo egzemplarzy „jedynki” za pełną cenę. Produkcja sprzedała się dobrze, ale głównie na wyprzedażach.

Nowa marka Bend Studio może wykorzystać pomysły, które początkowo miały znaleźć się w Days Gone 2. Według doniesień autorzy planowali m.in. sieciową kooperację, werbowanie drużyn oraz budowanie baz.

Warto dodać, że gdy w kwietniu pojawiły się plotki o skasowaniu Days Gone 2, zazwyczaj bardzo dobrze poinformowany dziennikarz Jason Schreier twierdził, że część z ludzi pracujących nad sequelem została przeniesiona do studia Naughty Dog, aby pomóc w produkcji kolejnej odsłony cyklu Uncharted. Część fanów obawiała się, że to może być początek końca Bend Studio. Jak jednak widać, Sony postanowiło sfinansować nowy projekt zespołu.

Przypomnijmy, że gra Days Gone zadebiutowała w kwietniu 2019 roku na PlayStation 4. Z kolei w ubiegłym miesiącu doczekaliśmy się premiery konwersji na PC, która spotkała się z ciepłym przyjęciem.

  1. Recenzja gry Days Gone – Synowie Anarchii kontra Żywe trupy
  2. Days Gone – poradnik
  3. Days Gone – strona oficjalna