Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 maja 2021, 09:43

autor: Adrian Werner

Days Gone podbija serca i portfele użytkowników Steam

Zeszłotygodniowy debiut Days Gone na PC okazał się dużym sukcesem. Gra zajęła pierwsze miejsce na liście bestsellerów Steam i spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród użytkowników tego serwisu.

W SKRÓCIE:
  1. wyśmienity debiut Days Gone,
  2. nadal wysoka sprzedaż Mass Effect: Legendary Edition oraz Resident Evil Village,
  3. atrakcyjne promocje zapewniły powrót do top 10 grom Cyberpunk 2077, The Witcher 3 oraz Red Dead Redemption 2,
  4. rośnie zainteresowanie pre-orderami gry Biomutant.

Jak w każdy poniedziałek studio Valve udostępniło listę największych (według przychodów) bestsellerów Steam poprzedniego tygodnia. Liderem sprzedażowym okazała się debiutująca na PC gra Days Gone, czyli konwersja popularnej produkcji z PlayStation 4.

Produkcja nie tylko rozchodzi się jak ciepłe bułeczki, ale spotkała się również z ciepłym przyjęciem. Spośród ponad 4200 recenzji użytkowników aż 91% jest pozytywnych, co kategoryzowane jest jako „bardzo pozytywny” odbiór gry. W najgorętszym momencie minionego weekendu w Days Gone na Steamie bawiło się 27 450 osób jednocześnie. Jak na produkcję, która na konsolach zadebiutowała dwa lata temu jest to imponujący wynik.

Nadal bardzo dobrze sprzedają się Mass Effect: Legendary Edition oraz Resident Evil Village, które zajeły odpowiednio drugie i czwarte miejsce. Ponadto atrakcyjne promocje pozwoliło powrócić do pierwszej dziesiątki grom Cyberpunk 2077, The Witcher 3: Wild Hunt oraz Red Dead Redemption 2.

Warto także zwrócić uwagę na doskonałą przedsprzedaż Biomutant. W poprzednim zestawieniu pre-order tej gry zajął dziewiąte miejsce, podczas gdy w zeszłym tygodniu produkcja awansowała na pozycję numer trzy. Bardzo dobrze rokuje jej to na przyszłość. Przypomnijmy, że projekt ukaże się jutro.

  1. Recenzja gry Days Gone – Synowie Anarchii kontra Żywe trupy
  2. Days Gone – poradnik
  3. Days Gone – strona oficjalna

Największe hity Steam minionego tygodnia (wg przychodu):

#

Produkt:

1.

Days Gone

2.

Mass Effect: Legendary Edition

3.

Biomutant (pre-order)

4.

Resident Evil Village

5.

Subnautica: Below Zero

6.

Red Dead Redemption 2

7.

Valve Index VR Kit

8.

The Witcher 3: Wild Hunt

9.

It Takes Two

10.

Cyberpunk 2077