Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2021, 09:52

autor: Aquma

„Jeśli gra Wam się podoba, kupcie ją za pełną cenę” - twórca Days Gone

Dyrektor kreatywny Days Gone i autor scenariusza do produkcji studia Sony Bend – John Garvin – odniósł się w czasie podcastu do kwestii wspierania przez graczy lubianych przez nich gier.

W SKRÓCIE:

  1. John Garvin – twórca Days Gone – uważa, że gracze powinni kupować gry, które kochają w dniu premiery lub niedługo później, za pełną cenę;
  2. jego zdaniem nie można mieć pretensji do wydawcy, że gra nie doczekała się kontynuacji, jeśli kupiło się ją na promocji.

John Garvin – dyrektor kreatywny Days Gone i autor scenariusza do tej produkcji – był gościem podcastu Davida Jaffe’a. Deweloper odniósł się do kwestii wspierania przez graczy gier, które przypadły im do gustu. Jego zdaniem, jeśli jakiś tytuł naprawdę nam się podoba, powinniśmy kupić go za pełną cenę, a nie czekać na wyprzedaże.

Jeśli uwielbiasz jakąś grę, kup ją za p******** pełną cenę. Nie jestem w stanie powiedzieć, ile razy widziałem graczy, którzy mówili „tak, kupiłem to na wyprzedaży, mam to dzięki PS Plus”, czy cokolwiek tego typu – stwierdził John Garvin.

Rozmówca Davida Jaffe’a dodał przy tym, że gracze nie mają prawa skarżyć się, że gra nie dostała kontynuacji, jeśli przy okazji premiery nie wsparli jej swoim portfelem.

Nie narzekajcie, jeśli gra nie doczekała się sequela, jeśli nie była wspierana w momencie premiery. Prawda jest taka, że God of War miało ileś tam milionów sprzedanych egzemplarzy na starcie, a Days Gone nie. Mówię tylko jako deweloper, nie pracuję już dla Sony, nie wiem, jakie są konkretne liczby – stwierdził deweloper.

Trudno nie przyznać Johnowi Garvinowi racji – jeśli gra, nad którą studio pracowało przez wiele lat sprzeda się w milionach kopii, ale będą to głównie egzemplarze kupione za parę groszy na promocji (i/lub z wykorzystaniem pokrętnych metod w stylu VPN i zmiany regionu w sklepie internetowym), to trudno uznać to za wielki sukces i nie ma nic dziwnego w tym, że wydawca nie jest zainteresowany kontynuacją.

Oczywiście jest też druga strona medalu. Nie każda produkcja interesuje nas na tyle, by nabyć ją za pełną cenę i nie każda ma szansę sprzedać się tak dobrze, jak zamarzył sobie wydawca. Jest to szczególnie prawdziwe w sytuacjach, gdy pozwolono sobie na nadmierne rozdmuchanie budżetu, a w końcowym dziele wydanych pieniędzy po prostu nie widać.

Warto też podkreślić, że w korzystaniu z ofert promocyjnych nie ma niczego złego. Co więcej, kupowanie gier w dniu premiery obecnie zbyt często przypomina sprint przez pole minowe – wiele tytułów ukazuje się w opłakanym stanie, z błędami uniemożliwiającymi ich ukończenie lub wydajnością wołającą o pomstę do nieba. Sięgając po gry nieco później mamy większą szansę, że doświadczymy ich bez frustracji. Fakt, że niejednokrotnie możemy też kupić je nieco taniej jest jedynie dodatkowym bonusem.

Days Gone jest dostępne na konsoli PlayStation 4 (działa także na PlayStation 5). W maju tego roku ukaże się również wydanie pecetowe tej produkcji.

  1. Recenzja gry Days Gone – Synowie Anarchii kontra Żywe trupy
  2. Days Gone – poradnik
  3. Days Gone – strona oficjalna