Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2021, 09:27

Stellaris to nadal potęga - DLC Nemesis bestsellerem Steam

Ubiegły tydzień przyniósł sporo zmian w zestawieniu bestsellerów Steam. Świetny debiut zaliczyło rozszerzenie Stellaris: Nemesis, a na pozycję lidera udało się dostać grze It Takes Two.

W SKRÓCIE:
  1. It Takes Two po dwóch tygodniach spędzonych na 2. miejscu wdrapało się wreszcie na pozycję lidera listy bestsellerów Steam,
  2. wyśmienity debiut dodatku Stellaris: Nemesis,
  3. duży spadek zaliczyła gra Outriders.

Studio Valve udostępniło listę największych (według przychodów) bestsellerów Steam ubiegłego tygodnia. W pierwszej dziesiątce zaszło sporo zmian. Liderem okazało się kooperacyjne It Takes Two, które w dwóch poprzednich zestawieniach zajmowało pozycję numer dwa.

Tym razem na drugim miejscu wylądował debiutant w postaci dodatku Stellaris: Nemesis, który ukazał się w miniony czwartek. Pokazuje to, jaką potęgą pozostaje kosmiczna strategia studia Paradox. Produkcja wkrótce będzie obchodziła piąte urodziny, ale nadal potrafi przyciągnąć tłumy przed monitory. Według danych serwisu SteamDB wczoraj, w najgorętszym momencie dnia w projekt bawiło się na Steamie ponad 55 tys. osób jednocześnie. To wynik niewiele niższy od rekordu aktywności tego tytułu (68 tys. ustanowiony pięć lat temu).

Patrząc na wyniki aktywności Stellaris na Steamie wyraźnie widać, że premiera dodatku zachęciła masę graczy do powrotu do tej gry. W tygodniach poprzedzających wydanie Nemesis rekordy dnia wynosiły ok. 10-15 tys.

Stellaris to nadal potęga - DLC Nemesis bestsellerem Steam - ilustracja #1
Na wykresie widać potężny skok aktywności w grze Stellaris, który nastąpił 15 kwietnia, czyli w dzień premiery dodatku Nemesis (źródło: SteamDB).

Duży spadek, bo na piąte miejsce, zanotowała gra Outriders, którą od czasu premiery trapią liczne problemy techniczne. Produkcja była liderem dwóch poprzednich zestawień, ale w ubiegłym tygodniu dała się wyprzedzić Sea of Thieves, czyli innej sieciowej pozycji, która zajęła czwartą pozycję.

Ponadto dzięki przecenom do pierwszej dziesiątki powrócił dodatek Monster Hunter: World - Iceborne oraz survivalowa gra akcji The Forest. Obie promocje dobiegną końca dzisiaj po południu, więc jeśli chcecie z nich skorzystać, to musicie się pospieszyć.

Największe hity Steam minionego tygodnia (wg przychodu):

#

Produkt:

1.

It Takes Two

2.

Stellaris: Nemesis

3.

Valve Index VR Kit

4.

Sea of Thieves

5.

Outriders

6.

Valheim

7.

Monster Hunter: World - Iceborne

8.

The Forest

9.

Forza Horizon 4

10.

Satisfactory