Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 kwietnia 2021, 19:40

autor: Adrian "Ness" Piotrowski

Outriders - lista błędów i potencjalnych rozwiązań

Wydawca Outriders przedstawił listę znanych błędów oraz niedogodności wpływających na rozgrywkę. Na Reddicie pojawiło się również kilka potencjalnych rozwiązań najbardziej uporczywych problemów.

Square Enix, czyli wydawca mającej premierę w czwartek gry Outriders, opublikował listę potwierdzonych błędów znajdujących się w produkcji. W zestawieniu można odnaleźć najważniejsze problemy, które utrudniają rozgrywkę. Lista jest na bieżąco aktualizowana, a twórcy starają się ją uzupełniać o najlepsze możliwe tymczasowe rozwiązania.

Outriders – lista błędów

Cross-play pomiędzy PC a konsolami

Najważniejsza dla deweloperów pozostaje obecnie kwestia niedziałającego cross-playu pomiędzy komputerami osobistymi a konsolami. Okazało się, że z powodu desynchronizacji w kodzie gracze byli wyrzucani z lobby, jeżeli składało się z posiadaczy różnych platform. Obecnie użytkownicy Steama mogą grać tylko z tymi, którzy kupili produkcję w Epic Games Store, a osoby z PlayStation 4 lub PS5 z Xboksami. Najbliższe patche mają naprawić ten błąd.

Niekończące się logowanie

Gracze mogą spodziewać się kłopotów, zanim w ogóle ruszą na plac boju. Na wszystkich platformach Outriders potrafi zawiesić się na ekranie informującym o logowaniu. Na konsolach Sony oraz Microsoftu tymczasowo pomaga wyczyszczenie pamięci podręcznej. Aby to zrobić, należy wyłączyć sprzęt (przejście w stan uśpienia będzie niewystarczające), odłączyć go na kilka minut od zasilania, a potem ponownie podłączyć i uruchomić grę.

Problemy z DirectX 12

Deweloperom znany jest też przypadek, wskutek którego ładowanie tytułu zatrzymuje się na 80 procentach. Potencjalnym rozwiązaniem jest zrestartowanie gry i wybranie w menu głównym punktu startowego kampanii, jednak wielu użytkowników Reddita zgłasza, że ta solucja nie jest skuteczna w 100 procentach. Dodatkowo na PC gra potrafi wyłączyć się samoczynnie bez żadnego komunikatu o błędzie. Według twórców, jest to spowodowane problemami z implementacją DirectX 12, więc rozwiązaniem jest wymuszenie na aplikacji, by uruchomiła się z wykorzystaniem poprzedniej wersji DirectX. Instrukcję oraz alternatywne metody na poradzenie sobie z tym uporczywym problemem można znaleźć tutaj.

Zawieszające się zadania poboczne

Gracze skarżą się również na crashe w zadaniach pobocznych. W misji o nazwie Zły dzień gra może zawiesić się w trakcie odbierania nagród za ukończenie tego questa. Jednak nastąpi to wyłącznie, kiedy protagonista ma w swoim ekwipunku dowolny legendarny przedmiot. Twórcy radzą, by w trakcie wykonywania tego zadania wszystkie tego typu rzeczy umieścić w schowku. Z kolei w misji Atak w pewnym momencie również może wystąpić krytyczny błąd. W tym wypadku wystarczy zmiana języka na jakikolwiek inny.

Znikający ekwipunek oraz interfejs

Ostatnim poważnym błędem, jaki może spotkać wszystkich grających w Outriders, jest rzadki przypadek znikającego ekwipunku. W obecnej chwili nie ma skutecznego rozwiązania na tę przypadłość, lecz deweloperzy obiecali, że każdy poszkodowany otrzyma odpowiednią rekompensatę oraz pomoc. Nie tylko przedmioty zebrane przez gracza potrafią rozpłynąć się w powietrzu, ale też interfejs. Jednak wówczas restart gry w zupełności wystarczy. Z pomniejszych błędów warto wspomnieć o rozmytej grafice, fabularnych przedmiotach, które potrafią „przeniknąć” przez mapę, oraz o problemach z grą na kontrolerze w wersji na PC.

Outriders zadebiutowało 1 kwietnia 2021 roku na PC, PS4, PS5, Xboksie One oraz Xboksie Series X|S. Pomimo problemów ze stabilnością serwerów produkcja zaliczyła udaną premierę. Twórcy przyznali, że są zainteresowani dalszym rozwijaniem swojego tytułu, a jego sukces był dla nich zaskakujący.