Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 kwietnia 2021, 09:40

autor: Adrian Werner

Outriders - duży patch w przyszłym tygodniu, kontrowersyjne zmiany w balansie już teraz

Studio People Can Fly zapowiedziało pierwszą dużą aktualizację do Outriders. Patch ma naprawić najpoważniejsze błędy gry oraz aktywować cross-play. Już teraz na serwerach zaimplementowano zmiany w balansie rozgrywki, które nie zostały ciepło przyjęte przez graczy.

W SKRÓCIE:
  • w tym tygodniu autorzy skoncentrują się na rozwiązywaniu problemów z serwerami,
  • wprowadzono już zmiany w balansie rozgrywki, które osłabiają wiele zdolności,
  • w przyszłym tygodniu ukaże się duży patch,
  • aktualizacja naprawi błędy, ulepszy matchmaking i aktywuje cross-play,
  • naprawiony zostanie także błąd powodujący czyszczenie ekwipunku i jednorazowo przeprowadzona będzie akcja przywracania utraconych przedmiotów,
  • autorzy szykują pakiet z legendarnymi przedmiotami, jako rekompensatę za problemy.

Premiera Outriders nie poszła do końca zgodnie z planem. Gra sprzedaje się bardzo dobrze, ale pozostawia sporo do życzenia pod względem technicznym. Osoby, które zakupiły ten tytuł zainteresować powinna zapowiedź pierwszej aktualizacji. Jej premiera zaplanowana została dopiero na przyszły tydzień, gdyż następnych kilka dni autorzy chcą poświęcić na rozwiązywanie problemów związanych z serwerami.

Przyszłotygodniowy patch przyniesie poprawę wydajności w sytuacjach, gdy pamięć kart graficznych nie była w pełni wykorzystywana. Pomoże to zminimalizować przycinanie się silnika oraz problemy z Direct X 11/12. Ulepszona też zostanie stabilność matchmakingu. Twórcy planują również usunąć wiele błędów skutkujących zawieszaniem się gry, jak również tych powodujących znikanie HUD-a czy utknięcie postaci w elementach otoczenia.

Gdy patch zostanie zaaplikowany na wszystkich platformach sprzętowych autorzy ponownie aktywują cross-play. Ponadto aktualizacja zmieni domyślne ustawienie matchmakingu z „Otwartego” na „Zamknięty”. Ograniczy to sytuacje, gdy dołączamy do gier osób, które nie mają na to ochoty, jak również przyśpieszy wyszukiwanie rozgrywek. Opcję tę będziemy mogli ręcznie zmienić w menu. Ponadto łatka ma naprawić błąd powodujący czyszczenie ekwipunku. Po jej zaaplikowaniu autorzy jednorazowo przeprowadzą akcję przywracanie utraconych przedmiotów.

Warto dodać, że autorzy już zaczęli wprowadzać zmiany balansu rozgrywki. Te nie wymagają aktualizacji, gdyż są implantowane na serwerach. Pierwsze reakcje na nie są zbyt pozytywne, gdyż osłabiono sporo umiejętności. Gracze argumentują, że w ten sposób deweloperzy jedynie czynią grę mniej przyjemną. To nie jest produkcja PvP, więc nerfowanie zdolności, które polubili użytkownicy, nie ma sensu.

Aby wynagrodzić graczom problemy techniczne, autorzy szykują tzw. Pakiet Doceniania Społeczności. Dostępny on będzie dla osób, które zagrały w Outriders między 31 marca a 11 kwietnia, jak również dla tych, którym przywrócony zostanie ekwipunek. W skład paczki wejdą legendarne przedmioty i surowce typu tytan, w rodzaju oraz ilości odpowiednich do poziomu rozwoju postaci. Do tego dojdzie emotka „sfrustrowany”.

  1. Outriders - lista błędów i potencjalnych rozwiązań
  2. Outriders - poradnik do gry
  3. Oficjalna strona gry Outriders