Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 kwietnia 2021, 18:34

autor: Szarmancki

Days Gone 2 nie powstanie. W zamian otrzymamy nowe Uncharted - twierdzi Jason Schreier

Należące do Sony studio Bend - twórcy Days Gone - zostało odsunięte od wyprodukowanej przez siebie marki. Sequel ich gry nie powstanie, a w zamian otrzymamy kontynuację Uncharted od Naughty Dog.

Jak możemy dowiedzieć się z reportażu Jasona Schreiera opublikowanego w serwisie Bloomberg.com, studio Bend - należący do Sony deweloper znany m.in. z gry akcji Days Gone - starało się przedstawić przełożonym projekt kontynuacji wspomnianej produkcji, jednak został on odrzucony. Oznacza to mniej więcej tyle, że najprawdopodobniej nie będziemy mieć szansy zagrać w Days Gone 2, ponieważ tytuł zwyczajnie nie powstanie. W zamian mamy otrzymać od Naughty Dog kolejną odsłonę Uncharted.

Czym jest spowodowane odrzucenie przez Sony projektu sequela Days Gone? Przecież gra sprzedała się dobrze. Argumenty za odsunięciem Bend od marki wydanej w 2019 roku nie są do końca znane, możliwe, że chodziło o dłużący się czas tworzenia pierwszej odsłony i jej nie najlepszy odbiór przez krytyków. Inny potencjalny motyw stanowi niezdrowa fiksacja Sony na punkcie dużych tytułów, o czym może świadczyć chociażby ostatnie zamknięcie studia Sony Japan oraz plany stworzenia remake’u pierwszego Uncharted. Kolejnym tego dowodem staje się przekierowanie członków Bend do Naughty Dog, gdzie podzieleni na dwa zespoły mieli pracować przy nowej produkcji wieloosobowej oraz następnej grze Uncharted.

Bend Studio przyjęło przeniesienie raczej z trudem. Jego niezadowolenie zostało z pewnością spotęgowane przez obawę fuzji z Naughty Dog i część zespołu szybko złożyła oficjalny wniosek o odłączenie go od współpracy z większym deweloperem. Akceptacja pisma pojawiła się miesiąc później, a odłam Bend zabrał się za tworzenie czegoś nowego i na własny rachunek.

Warto przypomnieć, że Days Gone wkrótce pojawi się na platformie PC.