Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 kwietnia 2021, 19:13

autor: Ness

Twórcy Hitmana i nadchodzącego Bonda pracują jeszcze nad inną nową marką

Szef IO Interactive Hakan Abrak w wywiadzie dla IGN zdradził, że jego firma pracuje nie tylko nad rozwojem trzeciej części Hitmana oraz grą o Jamesie Bondzie, ale również nad zupełnie nową marką.

W wywiadzie dla portalu IGN szef IO Interactive Hakan Abrak podzielił się kilkoma informacjami na temat przyszłych projektów studia. Oprócz zapowiedzianego pół roku temu Project 007 firma będzie dalej pracować nad rozwojem trzeciej części Hitmana, a także stworzy zupełnie nową produkcję niebędącą ani adaptacją, ani też kontynuacją żadnej istniejącej marki.

Abrak stwierdził, że obecna liczebność studia pozwala na komfortową pracę nad wieloma tytułami. Duńska firma zatrudnia teraz ponad 200 ludzi i otworzyła parę nowych placówek. Długoterminowe plany zakładają, że do czasu premiery gry o Jamesie Bondzie liczba pracowników zostanie podwojona.

Twórcy Hitmana i nadchodzącego Bonda pracują jeszcze nad inną nową marką - ilustracja #1
Hakan Abrak został szefem IO Interactive w 2017 roku.

Jeżeli chodzi o ten tytuł, to na gotowy produkt będzie trzeba poczekać kilka lat, jednak gra będzie zawierać wszystko to, z czego znane są przygody agenta 007. Niebezpieczne, zagrażające życiu misje, efektowne pościgi samochodowe oraz przerysowane czarne charaktery. Ponadto dzieło IO Interactive nie będzie oparte na żadnym filmie, ponieważ twórcy chcą stworzyć od podstaw własne bondowskie uniwersum. Projekt powstaje w bliskiej współpracy z EON Productions – brytyjską firmą zajmującą się produkowaniem filmów o Bondzie. Jak przyznał Abrak, ostatnia trylogia Hitmana była jednym z powodów, dla których jego studio otrzymało zgodę na wykorzystanie licencji od szefowej wytwórni Barbary Broccoli.