Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 listopada 2020, 15:28

Project 007 - autorzy Hitmana tworzą grę o Jamesie Bondzie

Studio IO Interactive zapowiedziało swoje nowe dzieło. Mowa o grze pod roboczym tytułem Project 007, która pozwoli nam wcielić się w Jamesa Bonda i zobaczyć jego pierwsze kroki w roli agenta Jej Królewskiej Mości.

W SKRÓCIE:
  1. studio IO Interactive zapowiedziało grę pod roboczym tytułem Project 007;
  2. tytuł opowie nam o tym, jak James Bond został agentem 007;
  3. udostępniono jedynie krótki teaser projektu i zdawkowe informacje na jego temat.

Studio IO Interactive, w którego portfolio błyszczy przede wszystkim seria Hitman, zapowiedziało swoje kolejne dzieło. Jak się okazuje, będzie nim gra zatytułowana roboczo Project 007, w której wcielimy się w samego Jamesa Bonda. Poniżej znajdziecie klimatyczny teaser trailer projektu, a także pierwsze informacje na jego temat.

Choć powyższy materiał wideo jest dość enigmatyczny, nieco światła na to, czego możemy spodziewać się po Project 007, rzuca jego oficjalna strona internetowa. Jak można na niej wyczytać, produkcja pozwoli nam „po raz pierwszy” zobaczyć na własne oczy, jak James Bond został agentem 007 (złośliwi mogą powiedzieć, że deweloperzy najwyraźniej nie widzieli jeszcze Casino Royale...). Poza tym IO Interactive zajmie się zarówno przygotowaniem, jak i wydaniem tego tytułu.

I... to by było na tyle. Jak będzie prezentować się Project 007? Kiedy i na jakich platformach się ukaże? Czy pod względem rozgrywki będzie mu blisko do serii Hitman lub któregoś z wcześniejszych dzieł studia (jak choćby cykl Kane & Lynch), czy też autorzy zdecydują się na wprowadzenie do swojego portfolio powiewu świeżości? Na odpowiedzi na te pytania zapewne przyjdzie nam jeszcze poczekać. Dość powiedzieć, że deweloperzy poszukują dopiero „elitarnych talentów z całego świata”, które wezmą udział w tworzeniu tego „ekscytującego i unikalnego tytułu”. Poza tym nie należy zapominać, że opracowywana przez nich gra Hitman 3 jest już na ostatniej prostej na sklepowe półki (na które ma trafić w styczniu 2021 roku).

  1. Project 007 – oficjalna strona internetowa

Krystian Pieniążek

Krystian Pieniążek

Doświadczenie zawodowe zdobywał na łamach nieistniejącego już serwisu, w którym przepracował niemal trzy długie lata. Poza tym studiował kulturoznawstwo na AGH, gdzie lwią część prac zaliczeniowych również poświęcił grom wideo. Współpracę z GRYOnline.pl rozpoczął w sierpniu 2016 roku. Pomimo że Encyklopedia Gier od początku była jego oczkiem w głowie, przez lata był obecny również w newsroomie, a także pojawił się w dziale publicystyki. Niemniej ostatecznie skoncentrował się na Encyklopedii, gdzie nie tylko pracuje jako autor, lecz zajmuje się również technicznym zapleczem. Ponadto prowadzi własny sklep z grami wideo oraz gadżetami growymi i filmowymi, biega (jego największym osiągnięciem są maratony, jednak ma ochotę porwać się na dystans ultra), uprawia kolarstwo, kocha górskie wędrówki, jest fanem nu metalu, interesuje się kosmosem, a także oczywiście gra. Najlepiej czuje się w grach akcji z otwartym światem i RPG-ach, choć nie pogardzi dobrymi wyścigami czy strzelankami.

więcej