Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 kwietnia 2021, 19:15

autor: AlexB

Sony przygotowuje odpowiedź na Game Passa - zapewnia twórca God of War

W opublikowanym na swoim kanale w serwisie YouTube wideo David Jaffe, który pracował między innymi nad seriami God of War i Twisted Metal, zdradził, że Sony pracuje nad jakąś większą kontrą dla subskrypcji Xbox Game Pass. Nie wiadomo jednak, jaką konkretnie.

Subskrypcja Xbox Game Pass, często nazywana „Netflixem dla gier”, staje się coraz popularniejsza wśród graczy. Na początku bieżącego roku dowiedzieliśmy się, że usługę tę opłaca już ponad 18 milionów ludzi. Nic zatem dziwnego, że coraz częściej pojawiają się pytania, czy firma Sony, czyli najbardziej bezpośredni konkurent Microsoftu na rynku elektronicznej rozrywki, zamierza odpowiedzieć na ten abonament w sposób bardziej konkretny niż umożliwiające granie w chmurze PlayStation Now oraz skromna, bo składająca się z ledwie 20 pozycji, tzw. Kolekcja PlayStation Plus.

Jeszcze we wrześniu ubiegłego roku Jim Ryan - szef Sony Interactive Entertainment – wzbraniał się od tego pomysłu, tłumacząc, że nie byłoby to opłacalne (via GamesIndustry.biz). Lecz zaledwie dwa miesiące później w rozmowie z rosyjską agencją TASS zasugerował, że jego zespół ma pewnego asa w rękawie. Zaznaczył jednak, że jeszcze nie czas na jakiekolwiek konkrety. Teraz do tej kwestii powrócił David Jaffe, twórca gier znany ze swojej pracy przy takich głośnych seriach jak God of War (był reżyserem i scenarzystą „jedynki”) czy Twisted Metal. Na swoim ostatnim filmie opublikowanym w serwisie YouTube, którego głównym tematem były doniesienia o współpracy Hideo Kojimy z Microsoftem, zdradził, powołując się na własne źródła w Sony, że kontra na Xbox Game Passa jak najbardziej znajduje się w przygotowaniu (słowa te padają w 1:06:00 na filmie wklejonym poniżej).

Mieliśmy podczas wczorajszego programu gościa, który złożył petycję o zwolnienie Jima Ryana. Powiedziałem mu „Stary, robisz to przedwcześnie”, ponieważ Jim Ryan nie jest nikomu winien i Sony nie jest nikomu winne informacji na temat tego, co nadchodzi i jaka będzie kontrofensywa wobec Game Passa. To, co mogę powiedzieć, to to, że coś się szykuje (…). Będzie odpowiedź na Game Passa.

Niestety sam Jaffe nie zdołał się dowiedzieć, jak owa odpowiedź ma wyglądać. Zaznaczył jednak, że jego zdaniem jeśli ograniczy się ona wyłącznie do emulacji gier z PlayStation, PlayStation 2 i PlayStation 3 oraz dodania do tego na przykład możliwości strumieniowania filmów, to nie będzie to odpowiedni ruch (via VGC).

Słowa Davida Jaffe z pewnością mogą intrygować. Pytanie tylko, ile jest w nich prawdy i czy faktycznie Sony zaskoczy pomysłem, który będzie w stanie nieco zatrząść rynkiem? Miejmy nadzieję, że wszystko stanie się jasne już niedługo.

  1. Oficjalna strona marki PlayStation