Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 kwietnia 2021, 13:19

autor: Ness

Microsoft chce wydać nową grę Hideo Kojimy, trwają negocjacje (plotka)

Portal VentureBeat donosi, że wkrótce możemy być świadkami zaskakującego transferu i najnowsza gra Kojima Productions ukaże się na konsolach Microsoftu.

Ponad miesiąc temu Internet obiegła fałszywa informacja o tym, że Microsoft planuje kupić Kojima Productions, ponieważ szef marki Xbox Phil Spencer miał na swojej półce figurkę maskotki firmy japońskiego twórcy. Okazuje się, że nawet w tak absurdalnej historii może kryć się ziarno prawdy, gdyż według portalu VentureBeat gigant z Redmond prowadzi negocjacje z Kojimą na temat wydania jego najnowszej gry.

Microsoft chce wydać nową grę Hideo Kojimy, trwają negocjacje (plotka) - ilustracja #1
Twórca serii Metal Gear negocjuje z Microsoftem – tak wynika z rewelacji przekazanych przez VentureBeat.

Artykuł powstał jako sprostowanie oraz zaprzeczenie pewnych plotek. W środę ukazał się zwiastun gry Abandoned tworzonej przez holenderskie studio Blue Box Game. Tytuł będzie horrorem z perspektywy pierwszej osoby rozgrywającym się w otwartym świecie. Produkcja ma być dostępna wyłącznie na platformie PlayStation 5. Spekulowano, że jest to podobna zagrywka, co w przypadku P.T./Silent Hills (w napisach początkowych Kojima Productions ukrywało się pod fałszywą nazwą 7780s Studio), jednak deweloperzy zaprzeczyli, iż są jakkolwiek powiązani z Hideo Kojimą. Wiadomość od VentureBeat potwierdziła te informacje, jednocześnie dodając od siebie wieść o rozmowach na linii Microsoft-Kojima Productions.

Twórcy Death Stranding na pewno pracują nad nowym tytułem i jest to wiadome od października zeszłego roku. Trudno na razie jednoznacznie stwierdzić, co konkretnie przygotowuje dla graczy kultowy reżyser. Niewykluczone, że będzie to po prostu sequel historii Sama Portera, na co może wskazywać czerwcowy tweet Kojimy oraz wypowiedź odgrywającego rolę protagonisty gry Normana Reedusa. Niemniej Japończyk wielokrotnie podkreślał, że ma w planach stworzenie kolejnego horroru, który ma zrewolucjonizować gatunek.