Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 marca 2021, 11:35

Death Stranding 2 nadchodzi? Zapowiedź nowej gry Kojima Productions „już wkrótce”

W niedawno udzielonym wywiadzie Yoji Shinkawa, dyrektor artystyczny Kojima Productions, przyznał, że studio prawdopodobnie niedługo ogłosi swoją nową grę. Wiele poszlak wskazuje, że będzie to kontynuacja Death Stranding, które okazało się sukcesem.

W SKRÓCIE:
  • Dyrektor artystyczny Kojima Productions przyznał, że prawdopodobnie już niedługo ogłoszą nową grę.
  • Dużo wskazuje na to, że będzie to kontynuacja udanego Death Stranding.
  • W międzyczasie Hideo Kojima zdradził szczegóły adaptowania tytułu na PC oraz wyraził zadowolenie z ciepłego przyjęcia wymagającej pecetowej społeczności.

Najprawdopodobniej już niedługo poznamy nową grę Kojima Productions – tak wynika z wywiadu udzielonego przez dyrektora artystycznego studia, Yojiego Shinkawę. W rozmowie z kanałem Al Hub współpracownik Hideo Kojimy powiedział, że „obecnie pracuje nad czymś, co pewnie niedługo będzie można ogłosić”. Bardzo możliwe, że chodzi o kontynuację dobrze przyjętego Death Stranding.

O tym, że nowa gra Kojimy powstaje, wiemy już od końca 2019 roku, jednak jeden projekt japońskiego studia został w międzyczasie anulowany. W czerwcu 2020 roku deweloper zateasował pierwsze poszlaki na Twitterze, które wskazywały na to, że akcja gry zostanie osadzona w świecie Death Stranding.

Następne potwierdzenie tego, że Kojima Productions pracuje nad nowym tytułem otrzymaliśmy w październiku zeszłego roku, kiedy studio ogłosiło, że poszukuje pracowników do owego projektu. O tym, że najnowszą produkcją ojca serii Metal Gear może być Death Stranding 2, świadczy fakt, że Norman Reedus, aktor wcielający się w głównego bohatera „jedynki” rozmawiał z Kojimą odnośnie dalszej współpracy.

Za dalszym rozwojem marki może także przemawiać fakt, jak dobrze Death Stranding zostało przyjęte zarówno na PS4, jak rok później na PC. Proces adaptowania gry na komputery opisał sam Hideo Kojima, który stwierdził, że cieszy się, że wersja pecetowa usatysfakcjonowała wymagających graczy.

Jest wielu użytkowników PC, więc staraliśmy się dodać funkcje, które zadowoliłyby graczy pecetowych. Jeśli chodzi o to, co było trudne... Istnieje szeroka gama sprzętu PC i wydaje się, że istnieje spora przepaść pomiędzy najwyższą i najniższą półką. Kwestia tego, gdzie ustawić punkt odniesienia była więc głównym problemem i zmagaliśmy się z tym.

Ponadto, co może być najważniejszym aspektem, gracze pecetowi mają wyrobione zdanie na temat gier, więc stworzenie czegoś, co by ich usatysfakcjonowało było bardzo trudne.

Cieszę się jednak, że podjęliśmy się tego wyzwania, bo wygląda na to, że ludzie są zadowoleni z rezultatów.

Przypomnijmy, że Death Stranding zadebiutowało 8 listopada 2019 roku na PS4, a 14 lipca 2020 roku wydana została wersja na PC. Chociaż nie mamy pewności, to być może za niedługo poznamy więcej detali o następnej części.