Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lipca 2020, 10:11

autor: Adrian Werner

Death Stranding zamiotło na Steamie

Death Stranding było największym bestsellerem zeszłego tygodnia w serwisie Steam. Konwersja ubiegłorocznego konsolowego przeboju osiąga również bardzo dobre wyniki aktywności.

Death Stranding zamiotło na Steamie - ilustracja #1
Na konwersję Death Stranding czekało wielu pecetowców.

Studio Kojima Productions ma powody do zadowolenia. Pecetowa wersja Death Stranding sprzedaje się jak ciepłe bułeczki. Produkcja znalazła się na pierwszym i trzecim miejscu listy największych bestsellerów Steam minionego tygodnia. Tradycyjnie przypominamy, że te zestawienia tworzone są według wygenerowanych przychodów, a nie liczby sprzedanych egzemplarzy. Pojawienie się gry na dwóch pozycjach jest dziwne, ale coś takiego zdarza się dosyć często i Valve nigdy nie tłumaczy, dlaczego tak się dzieje.

Na razie twórcy nie pochwalili się, ile osób zakupiło pecetowe Death Stranding. Musimy więc polegać na szacunkach płatnej wersji serwisu SteamSpy, według których gra znalazła w serwisie studia Valve 575 tysięcy nabywców.

Pecetowcy nie tylko kupują Death Stranding, ale też spędzają w tytule dużo czasu. Wczoraj w najgorętszym momencie dnia na Steamie w produkcji Kojima Productions bawiło się 32 tys. osób. To nowy rekord aktywności tej gry.

Warto dodać, że pecetowa konwersja zadebiutowała równolegle w Epic Games Store. Spodziewamy się jednak, że przy równoczesnej premierze na Steamie większość graczy wolała kupić grę w serwisie studia Valve.

Death Stranding zamiotło na Steamie - ilustracja #2
Death Stranding osiąga bardzo dobre wyniki aktywności, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że jest to gra single-player (źródło: Steam Charts).
  1. Oficjalna strona internetowa gry Death Stranding
  2. Recenzja gry Death Stranding – co tu się odkojimowało?
  3. Death Stranding - poradnik do gry
  4. Steam – strona oficjalna serwisu

Największe bestsellery Steam minionego tygodnia

#

Gra:

1

Death Stranding

2

Valve Index VR Kit

3

Death Stranding

4

Far Cry 5

5

Sea of Thieves

6

Halo: The Master Chief Collection

7

Satisfactory

8

F1 2020

9

No Man's Sky

10.

Neon Abyss

Ujawnienie Far Cry 6 zwiększyło zainteresowanie marką, co w połączeniu z promocją sprawiło, że pozycję numer cztery w zestawieniu zajęło Far Cry 5. Z kolei wysoka pozycja Halo: The Master Chief Collection wynika z premiery Halo 3 na PC.