Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONESwitch
Okładka Neon Abyss (PC)

Neon Abyss

Gra typu roguelike zrealizowana w konwencji platformowej strzelanki. W Neon Abyss przemierzamy losowo generowane podziemia i walczymy z hordami przeciwników. W miarę postępów zwiększamy swój potencjał bojowy poprzez zdobywanie coraz potężniejszych broni i rozwój umiejętności.

Akcji | platformówki | roguelike | elementy RPG | 2D | indie | side-scroll | strzelanki | Xbox Game Pass

Okładka Neon Abyss (PC)

producent: Veewo Games

wydawca: Team17

Strona oficjalna

data premiery gry:

14lip2020

PC Switch PS4 XONE

Neon Abyss jest produkcją typu roguelike, utrzymaną w konwencji platformowej gry akcji. Tytuł został opracowany przez niezależne studio Veewo Games.

Fabuła

W Neon Abyss przejmujemy kontrolę nad jednym z bohaterów przemierzających pełne niebezpieczeństw podziemia. Protagoniści próbują za wszelką cenę znaleźć w nich sposób na zdjęcie z siebie klątwy, przez którą stali się nieśmiertelni.

Mechanika

Przed rozpoczęciem zabawy w Neon Abyss wybieramy jedną z kilku postaci zróżnicowanych pod kątem wyglądu i umiejętności. W trakcie rozgrywki akcję obserwujemy z boku, a przemierzając generowane proceduralnie lokacje, skaczemy po platformach, omijamy pułapki oraz eliminujemy hordy przeciwników (na czele z potężnymi bossami).

Twórcy oddają w nasze ręce rozbudowany arsenał broni palnej i futurystycznych giwer pokroju karabinów laserowych. Poza tym w miarę postępów zdobywamy przedmioty zapewniające nam rozmaite umiejętności pasywne, których efekty można ze sobą swobodnie mieszać. Po podziemiach rozrzucono także jaja; wykluwają się z nich zwierzęcy towarzysze obdarzeni specjalnymi zdolnościami, których potencjał rośnie w miarę postępów.

Jeśli zdarzy nam się zginąć, wracamy do baru Day’s End, gdzie możemy przygotować się do następnej przeprawy. Należy przy tym pamiętać, że każda śmierć prowadzi do zmian w układzie lokacji układających się w zmyślny labirynt; z czasem odblokowujemy kolejne pomieszczenia oferujące niedostępne wcześniej przedmioty i wyzwania. Dopełnieniem tego wszystkiego są minigry polegające między innymi na tańcu czy choćby grze na fortepianie.

Kwestie techniczne

Neon Abyss posiada barwną, dwuwymiarową grafikę wykonaną w technice pixel art. Zabawa toczy się przy akompaniamencie dynamicznego soundtracku stworzonego przez chińską kompozytorkę Min He.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Klasyfikacja PEGI Neon Abyss

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Neon Abyss

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i3-2100 3.1 GHz / AMD A8-5600K 3.6 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GT 630 / Radeon HD 6570 lub lepsza, 1 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Core 2 Duo E6320 1.86 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 7600 GS lub lepsza, 1 GB HDD, Windows 7 64-bit

PC
Switch
PS4
XONE