Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweXONEPS43DSSwitchPC
Okładka Super Mighty Power Man (XONE)

Super Mighty Power Man

Super Mighty Power Man to platformowa gra zręcznościowa inspirowana klasyczną serią Mega Man. Utrzymana w oldskulowym klimacie i zaopatrzona w chiptune’ową ścieżkę dźwiękową produkcja opowiada o losach chłopca zdolnego przemieniać się w bohaterskiego Super Mighty Power Mana.

Zręcznościowe | science fiction | platformówki | 2D | indie

Okładka Super Mighty Power Man (XONE)

data premiery gry:

data nieogłoszona

PC Switch 3DS PS4 XONE

Super Mighty Power Man na platformę Switch, 3DS itd. to zręcznościowa platformówka 2D w stylu retro, stworzona przez niewielkie studio indie – Box Hedge Games. Gra jest pierwszym projektem dewelopera, założonego w 2016 roku.

Fabuła

Podczas rozgrywki wcielamy się w niepozornego chłopca imieniem Corey. Wyrwany z szarego życia bohater spotyka dziwacznego kosmicznego robota Robby’ego i staje się posiadaczem potężnego urządzenia – The Power Grasp. Technologia ta pozwala mu na łączenie się z innymi formami życia i zmianę w tytułowego Super Mighty Power Mana, herosa o wielu nadprzyrodzonych umiejętnościach. Tylko on jest w stanie pokrzyżować plany złowieszczego generała Moka, który nie spocznie, póki całkowicie nie podbije Ziemi i okolicznych planet. Zanim jednak Corey zmierzy się z samym złoczyńcą, musi pokonać wszystkich poruczników jego armii, stanowiących ekscentryczną grupkę niezwykle potężnych kosmitów.

Mechanika

Schemat rozgrywki nie odbiega zanadto od klasyków dwuwymiarowych platformówek z lat 80-tych i 90-tych. Choć twórcy czerpali inspirację z różnych serii gier, np. Castlevania, Contra, Duck Tales czy Kirby, to najwyraźniejsze są rozwiązania znane z cyklu Mega Men. Centralną mechaniką gry jest rozwój i umiejętne używanie funkcji Power Grasp. Dzięki niej bohater może przybrać wiele form Super Mighty Power Mana, różniących się od siebie rodzajem uzbrojenia, mocnymi oraz słabymi stronami czy specjalnymi zdolnościami. W miarę pokonywania kolejnych przeciwników Power Grasp staje się coraz potężniejszy i oferuje graczowi więcej opcji taktycznych.

Cała gra podzielona jest na różnorodne tematyczne światy, wypełnione charakterystycznymi przeciwnikami. Plansze można przechodzić na wiele sposobów, choć mniej uczęszczane ścieżki bywają wypełnione zdradzieckimi pułapkami. W niektórych zakamarkach znaleźć też można unikalne sekrety. Pobyt na danej planecie zawsze kończy się zaś pojedynkiem z bossem – jednym z dowódców generała Moka.

Kwestie techniczne

Po pierwszym spojrzeniu na szatę graficzną jak na dłoni widoczna jest inspiracja twórców 8-bitowymi produkcjami z konsoli Nintendo Entertainment System. W grze dominują jaskrawe kolory w ograniczonej palecie barw oraz ostre krawędzie poszczególnych obiektów. Muzyka nie zostaje daleko w tyle i prezentuje aranżacje, które można wręcz pomylić z utworami obecnymi w serii Mega Man. Co ciekawe, twórcy udostępnili też ścieżkę dźwiękową w serwisie soundcloud.com.

Pozostałe informacje

Gra została sfinansowana dzięki zbiórce w serwisie Kickstarter.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Super Mighty Power Man

Wymagania wiekowe Super Mighty Power Man

odpowiednia dla każdego wieku

PC
Switch
3DS
PS4
XONE