Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 czerwca 2020, 12:26

Death Stranding 2 - Kojima może już pracować nad kolejną odsłoną gry

Ostatnie wpisy Hideo Kojimy na Twitterze sugerują, że japoński projektant pracuje nad jakimś nowym tytułem. Wielu uważa, że chodzi o Death Stranding 2.

Death Stranding 2 - Kojima może już pracować nad kolejną odsłoną gry - ilustracja #1
Czy przyjdzie nam jeszcze wcielić się w Sama?

Od premiery Death Stranding na PlayStation 4 minęło prawie 8 miesięcy, a gra za nieco ponad dwa tygodnie w końcu zadebiutuje na komputerach osobistych. Natomiast niedawno dowiedzieliśmy się, że jej sukces zapewnił twórcom budżet na kolejną produkcję. Najnowsze wpisy Hideo Kojimy (który był głównym projektantem Death Stranding) sugerują, że deweloper jest na etapie wczesnych prac koncepcyjnych nad nowym dziełem, którym według wielu jest Death Stranding 2.

Na pierwszym zdjęciu widnieje najprawdopodobniej Bridge Baby, znane z pierwszej odsłony gry. Co jednak znacznie ciekawsze na obu fotografiach znalazły się również szkice tajemniczych pojazdów. Jeden z nich jest przysłonięty przez główkę BB, ale za to drugi, po przybliżeniu, możemy zobaczyć prawie w pełnej okazałości. Okazuje się, że jest to tzw. okręt desantowy (z ang. landing ship), za który odpowiedzialna jest firma Bridges, znana z uniwersum gry Death Stranding (statki tego typu służą przede wszystkim do transportu żołnierzy, uzbrojenia i innego sprzętu wojskowego).

To pozwala nam wierzyć, że Kojima faktycznie pracuje nad kolejną odsłoną Death Stranding. Do tego warto dorzucić fakt, że jakiś czas temu aktor Norman Reedus (wcielający się w głównego bohatera gry – Sama Portera) zdradził, iż rozmawiał już z producentem na temat kolejnych projektów. Pamiętajmy jednak, że na razie Kojima niczego nie powiedział wprost, a skoro prace są dopiero na etapie koncepcyjnym, to na jakąkolwiek zapowiedź nowej gry japońskiego projektanta jeszcze sobie poczekamy.