Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 maja 2020, 13:25

autor: Damian Gacek

Hideo Kojima: sukces Death Stranding zapewnił budżet na kolejną grę

W opublikowanym niedawno wywiadzie dla portalu Livedoor Hideo Kojima potwierdził sukces Death Stranding. Wspomniał również o toczących się pracach nad kolejną produkcją, a także przedstawił swoją wizję przyszłości branży. Jego zdaniem tradycyjne tytuły AAA zostaną wyparte przez tańsze gry-usługi.

W SKRÓCIE

  • Death Stranding zwrócił koszta produkcji i przyniósł zysk na tyle duży, że jest w stanie sfinansować następny projekt – tak w wywiadzie dla Livedoor ocenił sprzedaż tytułu Hideo Kojima.
  • Twórca mówił również o tym, że od czasu wydania Death Stranding jeden wielki projekt studia zdążył już upaść, jednak trwają prace nad kolejnym.
  • Hideo Kojima ma jasną wizję przyszłości branży gier – tytuły AAA odejdą w cień.

Portal Livedoor opublikował wywiad ze słynnym twórcą gier Hideo Kojimą. Rozmowa w dużej mierze dotyczyła jego artystycznej natury, jednak nie mogło obejść się bez odniesień do serii Metal Gear oraz do najnowszej produkcji dewelopera – Death Stranding. Twórca potwierdził bardzo dobrą sprzedaż tytułu oraz to, że trwają prace nad kolejnym projektem.

Hideo Kojima w niedawnym wywiadzie dla portalu Livedoor wypowiedział się na temat sprzedaży Death Stranding i o ile nie podał konkretnych cyfr, możemy się z tej rozmowy dowiedzieć, że koszta produkcji gry się zwróciły, a ona sama osiągnęła przyzwoity zysk. Opowieść o dostarczycielu paczek okazała się na tyle dochodowa, iż twórca zapewnił, że ma zabezpieczone fundusze na kolejny tytuł (który swoją drogą już powstaje).

Hideo Kojima: sukces Death Stranding zapewnił budżet na kolejną grę - ilustracja #1
Hideo Kojima oraz Norman Reedus (twarz Sama Portera, bohatera Death Stranding). Źródło: Hideo Kojima/Twitter

W wywiadzie deweloper opowiedział, że niedawno upadł jeden wielki projekt jego studia (powodów takiego stanu rzeczy nie zdradził), jednak podkreślił, że już trwają prace nad następnym. Nie chciał zdradzić więcej szczegółów, gdyż podobno gra jest jeszcze we zbyt wczesnej fazie produkcji.

Ciekawie przedstawia się również wizja twórcy na przyszłość branży gier. Hideo Kojima uważa, że model wydawania gier AAA stanie się przestarzały. Według niego przyszłość leży w produkcjach, które szybko powstają i są wspierane przez twórców w postaci częstych aktualizacji. Dzięki temu deweloperzy mogą znacznie lepiej reagować na potrzeby oraz opinie graczy. Sam podobno ma już pomysł na tytuł z tego segmentu, czeka jednak na odpowiednią chwilę, aby wcielić go w życie.

Hideo Kojima: sukces Death Stranding zapewnił budżet na kolejną grę - ilustracja #2
Firma nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenia paczek. Korzystają Państwo z naszych usług na własne ryzyko.

Premiera Death Stranding na PC nieco się opóźni i tytuł zostanie wydany 14 lipca (pierwotnie miał się ukazać już 2 czerwca). Wszystko jednak wskazuje na to, że deweloper nie potrzebuje pieniędzy z rynku komputerów osobistych, a będą one jedynie miłym dodatkiem do i tak już sporych zarobków gry.

Damian Gacek

Damian Gacek

Absolwent Filologii Angielskiej oraz English in Public Communication. W swoim portfolio ma artykuł naukowy dotyczący tłumaczenia gier wideo. Z GRYOnline.pl współpracuje od 2019 roku, pisząc dla różnych działów. Obecnie zajmuje się głównie poradnikami i okazjonalnie wspiera newsroom. Autor przeglądu Małe ale Wielkie. Elektroniczną rozrywką interesuje się od dziecka. Uwielbia RPG-i oraz strategie, często nurza się również w odmętach produkcji indie. W wolnych chwilach pracuje nad książką oraz uczy się edycji filmów.

więcej