Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 stycznia 2021, 11:29

autor: Aquma

Xbox Game Pass z 18 milionami subskrybentów

Dzięki konferencji finansowej Microsoftu dowiedzieliśmy się, że usługę Xbox Game Pass opłaca już przeszło 18 milionów graczy, a premierowy miesiąc konsol Xbox Series X/S był najlepszym w historii platform firmy.

W SKRÓCIE:

  1. Xbox Game Pass ma już 18 milionów subskrybentów;
  2. mowa o osobach grających na PC, konsolach oraz urządzeniach mobilnych.

Analityk firmy Niko Partners Daniel Ahmad zaprezentował na Twitterze kilka detali z konferencji z inwestorami Microsoftu, która odbyła się dziś w nocy. Jedną z najciekawszych informacji jest fakt, że usługa Xbox Game Pass ma już osiemnaście milionów subskrybentów (mowa o osobach korzystających z pecetów, konsol oraz urządzeń mobilnych).

Przy okazji dowiedzieliśmy się też, że premierowy miesiąc konsol Xbox Series X / S był najlepszym tego typu okresem w historii platform amerykańskiego koncernu. Duże wrażenie robią też wyniki finansowe giganta z Redmond, który tylko w ostatnim kwartale i tylko ze sprzedaży gier zewnętrznych producentów (tzw. third party) wygenerował przychód na poziomie 2 miliardów dolarów (co według Daniela Ahmada oznacza, że na subskrypcjach i grach stworzonych przez wewnętrzne studia zarobiono 1,5 miliarda).

Usługa Xbox Game Pass jest dostępna w Polsce. Na konsolach miesięczna subskrypcja kosztuje 40 złotych, zaś na komputerach jest o jeden grosz taniej. W ofercie znajduje się także wariant Xbox Game Pass Ultimate – wyceniony na 54,99 złotych abonament obejmuje dostęp do usługi na komputerach i konsolach, a także możliwość grania na urządzeniach mobilnych dzięki streamingowi z chmury (xCloud). Dodatkowo otrzymujemy też Xbox Live Gold oraz dostęp do katalogu gier z subskrypcji EA Play (na razie tylko na konsolach).

Warto przypomnieć, że trwa promocja, w ramach której pierwsze trzy miesiące Xbox Game Pass Ultimate można opłacić wydając zaledwie 4 złote.

  1. Abonament na gry? Co musisz wiedzieć o Xbox Game Pass
  2. Xbox Game Pass – strona oficjalna