Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 stycznia 2021, 12:06

The Last of Us 2 ma więcej tytułów gry roku; Wiedźmin 3 zdetronizowany

The Last of Us: Part 2 zdetronizowało Wiedźmina 3: Dziki Gon. Tytuł na wyłączność PS4 może pochwalić się największą liczbą nagród w kategorii gry roku.

W SKRÓCIE:
  1. The Last of Us: Part 2 zgarnęło do tej pory 261 tytułów gry roku.
  2. Produkcja studia Naughty Dog wyprzedziła o jedno wyróżnienie Wiedźmina 3: Dziki Gon.

The Last of Us: Part 2 od wczoraj może pochwalić się największą liczbą nagród w kategorii gry roku. Produkcja studia Naughty Dog wyprzedził dotychczasowego lidera - Wiedźmina 3: Dziki Gon, który zdobył 260 takich wyróżnień w 2015 roku.

Serwis www.gameawards.net od kilkunastu lat prowadzi zestawienie gier, które zgarniają tytuł najlepszej produkcji danego roku. The Last of Us: Part 2 zebrało do tej pory 261 nagród (liczba ta może jeszcze się powiększyć) - 171 pochodzi od mediów branżowych, a 91 nagród to wybory czytelników. Wiedźmin 3: Dziki Gon, który spadł na drugie miejsce, może się pochwalić 172 nagrodami od mediów i 88 od graczy (łącznie 260).

Jeśli chodzi o miniony rok, drugie miejsce zajmuje Hades z 55 nagrodami, a trzecie przypada Ghost of Tsushima, które otrzymało tytuł najlepszej gry 2020 roku 50 razy. Cyberpunk 2077 jak do tej pory pochwalić może się 26 nagrodami.

Jak wyglądają zwycięzcy z poprzednich lat?

Z powyższego zestawienia widać, że z biegiem lat coraz więcej mediów branżowych zaczęło przyznawać swoje nagrody dla najlepszej gry roku. Do głosu dochodzili także czytelnicy, przez co nowe tytuły zgarniają zdecydowanie więcej wyróżnień niż hity sprzed kilkunastu lat.

  1. Oficjalna strona internetowa gry The Last of Us: Part II
  2. Recenzja The Last of Us 2 – gry, która podpali świat
  3. The Last of Us 2 – poradnik