Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 czerwca 2021, 09:05

Valorant ma 14 mln aktywnych graczy i zmierza na urządzenia mobilne

Studio Riot Games pochwaliło się, że w Valorant na PC gra ponad 14 mln osób miesięcznie. Zapowiedziano również wersję mobilną.

W SKRÓCIE:
  • w Valorant gra ponad 14 mln osób miesięcznie,
  • z tej okazji w tym miesiącu przygotowano dla fanów serię eventów z nagrodami,
  • marka doczeka się mobilnej odsłony.

Wczoraj minął rok od premiery gry Valorant. Z tej okazji studio Riot Games postanowiło podsumować dotychczasowe osiągnięcia tej produkcji oraz ujawniło trochę planów na przyszłość.

Przede wszystkim autorzy pochwalili się popularnością gry. Obecnie ponad 14 mln osób gra w Valorant przynajmniej raz w miesiącu. W ciągu pierwszego roku na rynku rozegrano w tej strzelancę więcej niż pół miliarda potyczek.

Dla porównania – w Counter-Strike: Global Offensive w zeszłym miesiącu zagrało prawie 27 mln osób. Fakt, że w rok Valorant osiągnął ponad połowę popularności CS:GO, jest imponujący.

Obecnie gra Riot Games dostępna jest wyłącznie na PC, ale wkrótce ma to ulec zmianie. Z okazji pierwszych urodzin produkcji twórcy zapowiedzieli bowiem, że Valorant doczeka się wersji mobilnej. Niestety, nie ujawniono konkretów. Zapewniono jedynie, że nie będzie to żaden spin-off i otrzymamy nastawioną na rywalizację sieciową taktyczną strzelankę. Nie wiemy jednak, czy ma to być konwersja pecetowego pierwowzoru czy też coś nowego.

Warto na koniec wspomnieć, że Riot Games świętuje pierwsze urodziny Valorant miesięczną serią eventów, pozwalających na zdobywanie w grze różnorodnych nagród.

  1. Recenzja gry Valorant – świetny zlepek sprawdzonych pomysłów
  2. Valorant – strona oficjalna
  3. Valorant - poradnik do gry