Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 kwietnia 2021, 18:57

Days Gone 2 miało umożliwić sieciową kooperację i budowanie baz

Były pracownik Bend Studio i reżyser Days Gone, Jeff Ross, udzielił wywiadu, w którym opowiedział o sequelu. Gra miała zawierać elementy wieloosobowe oraz mechaniki budowania baz i zbierania drużyny. Twórca potwierdził także, że koncept produkcji trafił do Sony.

W skrócie:

  1. Jeff Ross, czyli reżyser Days Gone, udzielił wywiadu, w którym zdradził informacje na temat sequela;
  2. koncept gry powstał i trafił do Sony, jednak nie ma potwierdzenia, że został odrzucony;
  3. w Days Gone 2 gracze mogliby dzielić jeden świat, budować w nim bazy i zbierać drużynę.

Kilka dni temu w serwisie Bloomberg.com ukazał się reportaż Jasona Schreiera na temat polityki Sony związanej z wydawanymi przez firmę tytułami. Jedną z największych rewelacji, jakie znalazły się w tym artykule, było odrzucenie projektu Days Gone 2. Jak się okazuje, w słowach dziennikarza jest ziarno prawdy. Jeff Ross, czyli były pracownik Bend Studio i reżyser pierwszego Days Gone, opowiedział niedawno o tym, co miało się znaleźć w sequelu.

W czasie transmisji na żywo (jej zapis możecie obejrzeć tutaj), prowadzonej przez Davida Jaffe, Ross przyznał, że koncept Days Gone 2 faktycznie powstał i trafił do Sony. Niestety ze względu na podpisaną klauzulę poufności nie mógł oficjalnie podać, czy faktycznie został on odrzucony. Zasugerował jednak, że w oczach Sony sprzedaż i oceny Days Gone były zbyt niskie, by gra dostała zielone światło na kontynuację. Może to więc w pewny sposób potwierdzać słowa Schreiera.

Dodatkowo reżyser ogólnie opowiedział o tym, co znalazło się w koncepcie Days Gone 2. Wynika z tego, że produkcja kładłaby nacisk na zabawę wieloosobową. Gracze mieliby dzielić ze sobą jeden wspólny świat, w którym mogliby budować bazy i zbierać własne drużyny.

Wzięlibyśmy stworzony świat, wszystkie jego elementy oraz systemy, i użylibyśmy go w wieloosobowej wersji. Byliby tam ludzie tacy jak Deacon, którzy próbując przetrwać, zbudowaliby bazę i zbierali własną załogę. Uważam, że ciekawie by było znaleźć się w tym świecie z innymi graczami i zobaczyć, jak wygląda walka z hordą w kooperacji.

Co ciekawe, rozgrywka kooperacyjna miała się znaleźć już w Days Gone, jednak w toku produkcji twórcy „musieli iść na ustępstwa” i multiplayer ostatecznie nie trafił do finalnej wersji produktu.

Jeśli koncept Days Gone 2 faktycznie został odrzucony, to najprawdopodobniej nigdy nie doczekamy się tej produkcji. Jedyne, co nam pozostanie, to przedsmak tego, jak mogłaby ona wyglądać.

  1. Recenzja gry Days Gone – Synowie Anarchii kontra Żywe trupy
  2. Bend Studio – oficjalna strona
  3. Days Gone - poradnik do gry