Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 kwietnia 2021, 20:21

autor: Entelarmer

Assassin's Creed w Brazylii? Scenarzysta mówi o przyszłości serii

Alain Mercieca z firmy Ubisoft odbył rozmowę z serwisem The Gamer na temat przyszłości Assassin's Creed. Scenarzysta wspomniał o nowych możliwościach dla dawnych bohaterów serii oraz swoim wymarzonym miejscu akcji: Ameryce Południowej (dokładniej: Brazylii).

Assassin’s Creed Valhalla chwalono za wiele elementów, wliczając w to warstwę fabularną. Uwzględnia to zakończenie, które – jakkolwiek by go nie oceniać – fani asasyńskiej serii musieli uznać za intrygujące. To jednak na nowo rozbudziło pytania o przyszłość cyklu. Teraz, pół roku po premierze Valhalli, o finale gry i jego znaczeniu dla cyklu Assassin’s Creed mówił scenarzysta Alain Mercieca w wywiadzie dla serwisu The Gamer.

UWAGA: w dalszej części tekstu znajdziecie spoilery dotyczące fabuły Assassin’s Creed: Valhalla. Czytacie na własną odpowiedzialność!

Quo vadis, Assassin’s Creed?

Nie wdając się w szczegóły, zakończenie Valhalli nie tylko ujawniło ważną informację na temat głównej bohaterki (lub bohatera, aczkolwiek kobiece wcielenie Eivor jest niejako kanoniczne), ale też dało fanom materiał do spekulacji na temat jej poprzedników (i de facto następców) ze starszych odsłon Assassin’s Creed. Zresztą część z nich pojawiła się w takiej czy innej formie w trakcie przygód Eivor. Najwyraźniej nie był to jednorazowy wybryk Ubisoftu. Mercieca stwierdził, że finał AC: Valhalli otwiera wiele możliwości tak dla starych, jak i nowych bohaterów serii:

Zakończenie Assassin's Creed Valhalli otwiera wiele nowych możliwości dla przeszłych i przyszłych bohaterów Assassin's Creed. Ale jest jeszcze za wcześnie, by mówić, jak to się przekształci w przyszłych grach.

Za wcześnie czy nie, wzmianka Mercieki sugeruje, że twórcy rozważają powrót wcześniejszych asasynów w kolejnych odsłonach cyklu. Być może plany te są jeszcze na wczesnym etapie i sami deweloperzy nie mają konkretnych pomysłów. Jednakże nie ma wątpliwości, że Ubisoft chce rozwinąć ideę wprowadzoną w nordyckiej sadze Eivor.

Assassins Creed w Brazylii? Scenarzysta mówi o przyszłości serii - ilustracja #1
Co dalej z Assassin’s Creed?

Assassin’s Creed: Brazil

Rozważania o fabule, choć ciekawe, to jednak nie to, na czym skupiają się fani Assassin’s Creed. Dla wielu z nich po każdej odsłonie najważniejsze pytanie dotyczy miejsca i czasu akcji kolejnej części serii. Dość przypomnieć sobie plotki o rzymskiej odsłonie, która wydawała się najbardziej logicznym kandydatem po wizycie serii w starożytnym Egipcie oraz Grecji.

Oczywiście potencjalnych scenerii jest o wiele, wiele więcej, co zresztą przyznał Alain Mercieca. W rozmowie z serwisem The Gamer wspomniał choćby o pomyśle przeniesienia akcji gry na Maltę. Najbardziej jednak fascynuje go zbadanie w ramach Assassin’s Creed kultury Ameryki Południowej, od rozkwitu cywilizacji Inków po najazd konkwistadorów. Scenarzysta myśli konkretnie o regionie Brazylii:

W szerszej perspektywie sądzę, że w Ameryce Południowej jest wielka różnorodność kultur, które marka [Assassin’s Creed – przyp. autora] musi jeszcze w pełni zbadać. Od Inków po hiszpańskich konkwistadorów, to bardzo fascynujący okres. Chociaż Black Flag częściowo poruszył te tematy, myślę raczej o regionie Brazylii.

Oczywiście uwaga w wywiadzie to stanowczo nie teaser, a co dopiero zapowiedź. Niemniej trudno całkowicie zignorować słowa jednego ze scenarzystów, kiedy ten mówi o swojej wizji na temat przyszłości serii. Zapewne wielu oczekuje raczej wycieczki do bardziej „mainstreamowych” scenerii, w tym wspomnianego Imperium Rzymskiego czy samurajskiej Japonii. Na razie lepiej uzbroić się w cierpliwość lub – wzorem fanów innych marek – szukać mniej lub bardziej „oczywistych” wskazówek pozostawionych przez twórców. Albo też czekać na pierwsze DLC do AC Valhalla.

  1. Oficjalna strona gry Assassin’s Creed Valhalla
  2. Recenzja Assassin's Creed Valhalla - to jest Asasyn, którego szukacie
  3. Assassin’s Creed Valhalla – poradnik do gry