Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 listopada 2020, 14:45

Recenzje Assassin's Creed: Valhalla - udana gra z problemami technicznymi

Otrzymaliśmy pierwsze branżowe recenzje gry Assassin's Creed: Valhalla. Wynika z nich, że firmie Ubisoft udało się stworzyć bardzo udaną odsłonę popularnego cyklu trzecioosobowych gier akcji z otwartym światem, choć niektórzy jej fani mogą poczuć się zawiedzeni. Tytuł trapią również problemy techniczne.

W SKRÓCIE
 1. Krytycy bardzo ciepło przyjęli Assassin's Creed: Valhallę.
 2. W recenzjach przewijają się pochwały dla bardzo ładnie skonstruowanego świata oraz elementów gameplayu.
 3. Pojawiają się jednak narzekania na stan techniczny tytułu. Ponadto można znaleźć głosy, że nie wszystkim spodoba się wszędobylska walka bezpośrednia.

Jutro nastąpi dzień, w którym seria Assassin's Creed oficjalnie powróci po raz kolejny. Na PC, PlayStation 4, Xboksie One, Google Stadia oraz świeżo wydanym Xboksie Series X/S zadebiutuje bowiem zapowiedziana pod koniec kwietnia tego roku Valhalla. W ostatnich dniach w sieci pojawiło się już całkiem sporo gameplayów prezentujących tę produkcję w akcji, lecz jakie wzbudza ona odczucia podczas bezpośredniego obcowania? Zdaniem sporej części krytyków, bardzo pozytywne.

W chwili pisania tych słów serwis OpenCritic zebrał 68 recenzji Assassin's Creed: Valhalla, z których aż 91% jest pozytywnych, a średnia ocen wynosi 83/100. Sporych pochwał doczekał się chociażby otwarty świat, który został pięknie wykonany, zarówno pod względem oprawy graficznej, jak i dźwięku, i wydaje się bardziej intrygujący oraz wypełniony zawartością niż w przypadku poprzedniczek. Gra może również się podobać pod kątem gameplayu. Łączy on sporo elementów zarówno ze starych, jak i nowych odsłon serii, dzięki czemu, choć zdecydowanie nie stanowi wielkiej rewolucji w serii i porusza się po „bezpiecznych terytoriach”, potrafi robić pozytywne wrażenie. Jeśli zatem przypadło Wam do gustu nowe oblicze serii Assassin's Creed zaprezentowane w Origins, Valhalla powinna przypaść Wam do gustu.

Recenzje Assassins Creed: Valhalla - udana gra z problemami technicznymi - ilustracja #1
Valhalla przypadła do gustu większości recenzentów.

Istnieje jednak druga strona barykady, czyli osoby, które tęsknią za starymi Assassin's Creedami, kładącymi nieco większy nacisk na skradanie się i skrytobójstwa. Ci mogą poczuć się Valhallą nieco rozczarowani, gdyż sporo jest w niej większych, bezpośrednich starć. To dość mocne odejście od początkowej formuły zdaniem części recenzentów sprawia, że seria cierpi obecnie na swego rodzaju kryzys tożsamości. Skala świata sprawia również, że nie zawsze zachowany jest odpowiedni balans między aktywnościami pobocznymi a sprawnie opowiadaną historią. Na domiar złego, najnowszą odsłonę popularnego cyklu trapi mnóstwo problemów technicznych i błędów, lecz możemy mieć nadzieję, że przynajmniej część z nich zostanie wyeliminowana w nadchodzących aktualizacjach (pierwsza została już zapowiedziana).

Wybrane recenzje gry Assassin's Creed: Valhalla

 1. GRY-Online.pl – 8/10
 2. Daily Star – 5/5
 3. Darkstation – 4,5/5
 4. GamesRadar+ - 4,5/5
 5. Game Informer – 9,3/10
 6. PC Gamer – 92/100
 7. DualShockers – 9/10
 8. GamingBolt – 9/10
 9. Wccftech – 8,5/10
 10. Cubed3 – 8/10
 11. IGN – 8/10
 12. Screen Rant – 3,5/5
 13. Worth Playing – 6,5/10
 14. Destructoid – 6,5/10
 15. GameRevolution – 2,5/5

Przypominamy, że Assassin's Creed: Valhalla zmierza również na PlayStation 5. Tytuł będzie dostępny na najnowszej konsoli firmy Sony w dniu jej premiery (w przypadku polski będzie to 19 listopada). Zarówno na niej, jak i na pozostałych platformach zagramy w niego w polskiej wersji językowej (obejmującej wyłącznie napisy).

 1. Oficjalna strona gry Assassin’s Creed: Valhalla
 2. Recenzja Assassin's Creed Valhalla - to jest Asasyn, którego szukacie
 3. Assassin's Creed: Valhalla – poradnik do gry