Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 listopada 2020, 16:25

Horizon 2, Gran Turismo 7 i Ratchet & Clank: Rift Apart z terminami premier

Firma Sony Interactive Entertainment udostępniła reklamę oczekiwanych gier z okazji zbliżającej się premiery konsoli PlayStation 5. Poznaliśmy terminy wydania m.in. Horizon: Forbidden West, Gran Turismo 7 i Ratchet & Clank: Rift Apart.

Przewidywane terminy premier gier na wyłączność PS5:
  • Pierwsza połowa 2021 roku: Gran Turismo 7, Returnal i Ratchet & Clank: Rift Apart.
  • Druga połowa 2021 roku: Horizon: Forbidden West.

W tym tygodniu odbędzie się premiera konsoli PlayStation 5 (w Polsce 19 listopada). Z tej okazji firma Sony Interactive Entertainment opublikowała materiał wideo przedstawiający nadchodzące gry na PS5. Wśród nich znalazły się nie tylko planowane na ten rok remake Demon’s Souls i Spider-Man: Miles Morales. W filmiku padła także wzmianka o przewidywanych terminach premier Gran Turismo 7, Returnal, Ratchet & Clank: Rift Apart i Horizon: Forbidden West.

Pierwsze trzy tytuły powinny zadebiutować w pierwszej połowie 2021 roku, natomiast nowa odsłona przygód Aloy – w drugiej połowie przyszłego roku. Terminy te pokrywają się z wcześniejszymi doniesieniami. O nieodległym debiucie Gran Turismo 7 wspominaliśmy ledwie kilka dni temu, Ratchet & Clank: Rift Apart miał szansę stać się tytułem startowym, ale twórcy nie wyrobili się, natomiast studio Guerrilla Games od początku celowało w 2021 rok w przypadku Horizona 2, ale nie dając gwarancji, że tak się stanie. Na przyszły rok zapowiedziano również God of War: Ragnarok, ale tej gry zabrakło w reklamie Sony, bo nie doczekaliśmy się z niej jeszcze żadnego zwiastuna.

Horizon 2, Gran Turismo 7 i Ratchet & Clank: Rift Apart z terminami premier - ilustracja #1
W 2021 roku na PlayStation 5 ma ukazać się kilka potencjalnych hitów.

Podane terminy premier są jedynie przewidywanymi, więc należy mieć na uwadze, że mogą ulec zmianom. Ze wszystkich wymienionych gier na wyłączność PS5, które Sony zaplanowało na 2021 rok, tylko Horizon: Forbidden West zadebiutuje także na PlayStation 4.