Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 października 2019, 20:25

autor: Entelarmer

Assassin's Creed: Legion znalezione w ofercie sklepu. Czy to kolejny fake?

Austriacki sklep gameware.at zamieścił w swojej ofercie grę Assassin's Creed: Legion. Może to potwierdzać wcześniejsze pogłoski i wskazywać na rychłe ujawnienie nowej odsłony serii, o ile nie mamy do czynienia z oszustwem.

Minął już rok od premiery ostatniej odsłony serii Assassin’s Creed, a całkiem niedawno zapowiedziano ostatnią aktualizację dla tej produkcji. Czyżby więc przyszła pora na zapowiedź nowej części? Tak sugeruje austriacki sklep gameware.at, w którego ofercie wypatrzono Assassin’s Creed: Legion. Tytuł miałby się ukazać na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One w 2020 roku.

Seria Assasin’s Creed może powrócić do Rzymu, tyle że z czasów starożytnych. - Assassin's Creed: Legion znalezione w ofercie sklepu. Czy to kolejny fake? - wiadomość - 2019-10-09
Seria Assasin’s Creed może powrócić do Rzymu, tyle że z czasów starożytnych.

Niestety, tryb przypuszczający jest tu jak najbardziej na miejscu. Już samo logo produktu budzi sporo wątpliwości co do autentyczności tej oferty. Tak się bowiem składa, że jest to fanowski projekt, który prawie rok temu opublikowano w serwisie Reddit. Owszem, wykorzystanie zastępczych ilustracji przez sklep nie jest rzadkością, ale użycie dzieła anonimowego internauty zamiast dowolnego oficjalnego materiału jest cokolwiek nie na miejscu. Można by też się wyzłośliwiać, że sama obecność oferty wiele godzin po jej zauważeniu zaprzecza istnieniu tytułu – w końcu tego typu przecieki mają zwyczaj znikać wkrótce po zyskaniu rozgłosu, by nie drażnić wydawcy. Skoro już o tym mowa, Ubisoft nie odniósł się w żaden sposób do rzekomej wpadki sklepu.

Austriacki sklep zdecydował się wykorzystać fanowskie logo do promowania rzekomej produkcji. - Assassin's Creed: Legion znalezione w ofercie sklepu. Czy to kolejny fake? - wiadomość - 2019-10-09
Austriacki sklep zdecydował się wykorzystać fanowskie logo do promowania rzekomej produkcji.

Trzeba jednak przypomnieć, że to właśnie gameware.at ujawnił istnienie Need for Speed: Heat. Oferta z końca lipca zdradziła nam tytuł nowej odsłony wyścigowej serii, mimo że tu również wykorzystano zastępcza grafikę w logo gry. Wypada też zauważyć, że sklep „pożyczył” dzieło użytkownika The_Rivers, ale już nie tytuł podany przez twórcę. Ponadto nie można zapomnieć o pogłoskach sugerujących wycieczkę do Rzymu, który zresztą wydaje się najbardziej logicznym miejscem akcji po odpowiedzeniu starożytnego Egiptu oraz antycznej Grecji w ostatnich odsłonach.

Powtórka z Need for Speed: Heat, czy zwykłe oszustwo? - Assassin's Creed: Legion znalezione w ofercie sklepu. Czy to kolejny fake? - wiadomość - 2019-10-09
Powtórka z Need for Speed: Heat, czy zwykłe oszustwo?

Jeśli rzeczywiście jest coś na rzeczy, możemy się tego dowiedzieć wkrótce. Od zeszłego tygodnia trwają obchody rocznicy wydania Assassin’s Creed Odyssey, które zakończą się 4 listopada. Możemy spekulować, że ich zwieńczeniem byłoby ujawnienie kontynuacji, a zarazem końca antycznej trylogii asasynów. To wszystko jednak domysły lub pogłoski i nalegamy, by póki co nie traktować ich inaczej, jak zwykłych plotek.

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-09

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Assassin's Creed: Odyssey

Assassin's Creed: Odyssey