Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 19 lipca 2021, 17:00

autor: Entelarmer

Marki z PlayStation na smartfonach? Sony chce tytułów mobilnych

Sony poważnie rozważa debiut serii gier znanych z PlayStation nie tylko na komputerach osobistych, ale i urządzeniach mobilnych. O planach firmy mówił dyrektor SIE Jim Ryan.

Wygląda na to, że nie tylko posiadacze pecetów mogą liczyć na debiut marek z katalogu PlayStation na swojej platformie. Po kwietniowym ogłoszeniu o pracę mamy kolejne potwierdzenie, że Sony poważnie myśli nad dostarczeniem mobilnych odsłon swoich „niezapomnianych” cyklów. Jim Ryan, dyrektor generalny Sony Interactive Entertainment, mówił o tym w wywiadzie dla japońskiego czasopisma Famitsu (via Ryokuta2089, który od lat udostępnia informacje z magazynu):

W ramach przyszłych inicjatyw rozważamy stworzenie gier mobilnych wykorzystujących wiele z niezapomnianych marek, które rozwijaliśmy przez lata.

Szef SIE nie podał żadnych szczegółów, ale zapewnił, że firma przygląda się rynkowi mobilnemu ze sporym zainteresowaniem. Nie wiemy więc ani tego, jak poważne są plany firmy dotyczące owego segmentu rynku, ani nawet które marki i w jakiej formie miałyby trafić na smartfony czy tablety. Wydaje się wątpliwe, by mogło chodzić o pełnoprawne odsłony tej czy innej serii z katalogu PlayStation – raczej byłyby to tytuły podobne do mobilnych Mario bądź Pokemonów.

Sęk w tym, że takie „drobiazgi” można znaleźć na urządzeniach z systemami Android i iOS od dawna – dość wspomnieć Uncharted: Fortune Hunter z 2016 roku oraz sporo tzw. aplikacji towarzyszących. Być może – a wręcz niemal na pewno – po prostu zaczęłoby się ich pojawiać o wiele więcej, ale można się łudzić, że Sony przewiduje też nieco bardziej ambitne tytuły, których przecież bynajmniej nie brakuje na smartfonach i tabletach. Niemniej na razie lepiej hamować entuzjazm.

  1. Oficjalna strona marki PlayStation
  2. Oficjalna strona firmy Sony Interactive Entertainment