Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiANDiOS
Okładka Mario Kart Tour (AND)

Mario Kart Tour

Opracowany z myślą o urządzeniach mobilnych spin-off wyścigowej serii Mario Kart. W Mario Kart Tour wcielamy się w postacie znane z cyklu Super Mario i ścigamy się zarówno na znanych i lubianych torach, jak i na zupełnie nowych trasach inspirowanych prawdziwymi miastami.

Wyścigi | zagraj za darmo | gokarty | Mario

Okładka Mario Kart Tour (AND)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

Strona oficjalna

data premiery gry:

25wrz2019

AND iOS

Mario Kart Tour to spin-off serii Mario Kart, stworzony z myślą o urządzeniach mobilnych. Omawiana gra wyścigowa została opracowana oraz wydana przez sprawującą pieczę nad marką firmę Nintendo i jest dystrybuowana w modelu darmowym z mikropłatnościami (free-to-play).

Mechanika

Podobnie jak ma to miejsce w głównych odsłonach cyklu, w Mario Kart Tour bierzemy udział w szalonych wyścigach gokartów, wcielając się w bohaterów znanych z gier spod szyldu Super Mario. Wśród postaci pojawiają się słynni bracia Mario, a także księżniczka Peach, Yoshi, Bowser czy choćby Toad. O zwycięstwo walczymy zarówno na znanych i lubianych trasach z pozostałych części serii, jak i na nowych torach inspirowanych prawdziwymi miastami. Wachlarz dostępnych lokacji zmienia się co dwa tygodnie; niektóre z nich idą przy tym w parze ze specjalnymi skórkami dla postaci.

System jazdy jest zręcznościowy, a gokartem manewrujemy przy użyciu jednego palca lub żyroskopu. Trasy upstrzono rozmaitymi przeszkodami, skoczniami oraz specjalnymi rampami pozwalającymi wzbić się w przestworza. Poza tym można na nich znaleźć power-upy, których umiejętne wykorzystanie zwiększa nasze szanse na zwycięstwo. Jako że z tych ostatnich mogą robić użytek również nasi oponenci, by się przed nimi bronić, możemy aktywować tak zwany tryb Frenzy, w którym na krótką chwilę stajemy się nietykalni, otrzymując do dyspozycji nielimitowaną ilość wybranej „dopałki”.

W miarę postępów zdobywamy gwiazdki, które możemy wymienić na nowe pojazdy i postacie. Oprócz standardowych wyścigów, w których staramy się przekroczyć linię mety jako pierwsi, na sprawdzenie czekają również specjalne wyzwania.

Tryby gry

Mario Kart Tour umożliwia wyłącznie zabawę w pojedynkę, jednakże namiastkę trybu multiplayer stanowią internetowe rankingi, na których można pochwalić się swoimi osiągnięciami.

Kwestie techniczne

Mario Kart Tour posiada barwną, trójwymiarową grafikę utrzymaną w przyjemnej dla oka stylistyce charakterystycznej dla serii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 74 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Mario Kart Tour

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Mario Kart Tour

Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Nintendo uzyskało miliard dolarów przychodu z produkcji mobilnych
Nintendo uzyskało miliard dolarów przychodu z produkcji mobilnych

wiadomość29 stycznia 2020

Grupa analityczna Sensor Tower ujawniła wyniki finansowe mobilnych gier firmy Nintendo. Produkcje pokroju Super Mario Run, Fire Emblem Heroes czy Mario Kart Tour przyniosły spółce miliard dolarów przychodu.

Mario Kart Tour nadal dominuje - ponad 90 mln pobrań w tydzień
Mario Kart Tour nadal dominuje - ponad 90 mln pobrań w tydzień

wiadomość3 października 2019

W pierwszy tydzień od premiery przeznaczoną na urządzenia mobilne darmową grę wyścigową Mario Kart Tour ściągnięto przeszło 90 milionów razy. To najlepszy wynik produkcji firmy Nintendo na tym rynku.

Mario Kart Tour to rekordowy mobilny debiut z chciwymi mikropłatnościami
Mario Kart Tour to rekordowy mobilny debiut z chciwymi mikropłatnościami

wiadomość27 września 2019

Niedawny debiut Mario Kart Tour okazał się rekordowy wśród produkcji mobilnych, z łatwością przebijając wynik dotychczas niepokonanego Pokemon GO. Niestety, sukces gry przyćmiło zamieszanie wokół wyjątkowo dotkliwych mikrotransakcji.

Trwają prace nad mobilną odsłoną Mario Kart
Trwają prace nad mobilną odsłoną Mario Kart

wiadomość1 lutego 2018

Firma Nintendo za pośrednictwem Twittera zapowiedziała aplikację Mario Kart Tour. Mobilna odsłona popularnej serii gier wyścigowych zadebiutuje do końca marca przyszłego roku.

38 graczy poleca tę grę. Ostatnio:

Siroski

ps100

huba29

AND
iOS