Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiANDiOS
Okładka Mario Kart Tour (AND)
OkładkaMario Kart Tour (AND)

Mario Kart Tour

Opracowany z myślą o urządzeniach mobilnych spin-off wyścigowej serii Mario Kart. W Mario Kart Tour wcielamy się w postacie znane z cyklu Super Mario i ścigamy się zarówno na znanych i lubianych torach, jak i na zupełnie nowych trasach inspirowanych prawdziwymi miastami.

Wyścigi | zagraj za darmo | gokarty | Mario

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mario Kart Tour Premiera

25wrz2019

AND iOS

producent: Nintendo wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Mario Kart Tour to spin-off serii Mario Kart, stworzony z myślą o urządzeniach mobilnych. Omawiana gra wyścigowa została opracowana oraz wydana przez sprawującą pieczę nad marką firmę Nintendo i jest dystrybuowana w modelu darmowym z mikropłatnościami (free-to-play).

Mechanika

Podobnie jak ma to miejsce w głównych odsłonach cyklu, w Mario Kart Tour bierzemy udział w szalonych wyścigach gokartów, wcielając się w bohaterów znanych z gier spod szyldu Super Mario. Wśród postaci pojawiają się słynni bracia Mario, a także księżniczka Peach, Yoshi, Bowser czy choćby Toad. O zwycięstwo walczymy zarówno na znanych i lubianych trasach z pozostałych części serii, jak i na nowych torach inspirowanych prawdziwymi miastami. Wachlarz dostępnych lokacji zmienia się co dwa tygodnie; niektóre z nich idą przy tym w parze ze specjalnymi skórkami dla postaci.

System jazdy jest zręcznościowy, a gokartem manewrujemy przy użyciu jednego palca lub żyroskopu. Trasy upstrzono rozmaitymi przeszkodami, skoczniami oraz specjalnymi rampami pozwalającymi wzbić się w przestworza. Poza tym można na nich znaleźć power-upy, których umiejętne wykorzystanie zwiększa nasze szanse na zwycięstwo. Jako że z tych ostatnich mogą robić użytek również nasi oponenci, by się przed nimi bronić, możemy aktywować tak zwany tryb Frenzy, w którym na krótką chwilę stajemy się nietykalni, otrzymując do dyspozycji nielimitowaną ilość wybranej „dopałki”.

W miarę postępów zdobywamy gwiazdki, które możemy wymienić na nowe pojazdy i postacie. Oprócz standardowych wyścigów, w których staramy się przekroczyć linię mety jako pierwsi, na sprawdzenie czekają również specjalne wyzwania.

Tryby gry

Mario Kart Tour umożliwia wyłącznie zabawę w pojedynkę, jednakże namiastkę trybu multiplayer stanowią internetowe rankingi, na których można pochwalić się swoimi osiągnięciami.

Kwestie techniczne

Mario Kart Tour posiada barwną, trójwymiarową grafikę utrzymaną w przyjemnej dla oka stylistyce charakterystycznej dla serii.

Ostatnia modyfikacja 2 września 2019

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena użytkowników: 8,7 / 10 na podstawie 103 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Mario Kart Tour: Odpowiednia dla każdego wieku.

Mario Kart Tour Wymagania sprzętowe

Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
AND
iOS