Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 3 października 2019, 11:50

autor: AlexB

Mario Kart Tour nadal dominuje - ponad 90 mln pobrań w tydzień

W pierwszy tydzień od premiery przeznaczoną na urządzenia mobilne darmową grę wyścigową Mario Kart Tour ściągnięto przeszło 90 milionów razy. To najlepszy wynik produkcji firmy Nintendo na tym rynku.

W środę 25 września na urządzeniach z systemami Android oraz iOS zadebiutowało darmowe Mario Kart Tour i pokazało, co to znaczy siła marki. Jak podaje grupa analityczna Sensor Tower, tę poboczną odsłonę kultowego cyklu zręcznościowych gier wyścigowych, w której w pojazdach siedzą bohaterowie znani z cyklu Mario, zaledwie przez tydzień ściągnięto przeszło 90 milionów razy. To najlepszy start produkcji Nintendo na rynku mobilnym, aż sześciokrotnie bijący wynik, jaki uzyskało w pierwszych siedmiu dniach dzierżące do tej pory plamę pierwszeństwa pod tym względem Animal Crossing: Pocket Camp (14,3 miliona pobrań). Na trzecim miejscu znajduje się wypuszczone początkowo jedynie na iOS-y Super Mario Run (13 milionów pobrań).

Mimo krytyki Mario Kart Tour okazało się sukcesem. - Mario Kart Tour nadal dominuje - ponad 90 mln pobrań w tydzień - wiadomość - 2019-10-03
Mimo krytyki Mario Kart Tour okazało się sukcesem.

Największym zainteresowaniem w pierwszy tydzień od premiery Mario Kart Tour cieszyło się wśród użytkowników Androida. Ściągnęli oni tytuł 53,5 miliona razy, co stanowi 59,5% całego osiągniętego wyniku. Co się z kolei tyczy narodowości, to mobilną produkcję firmy Nintendo najbardziej upodobali sobie mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Pobrali ją oni 13,2 miliona razy. Na drugim miejscu znaleźli się Brazylijczycy (10,7 miliona ściągnięć), a na trzecim Meksykanie (5,8 miliona ściągnięć).

Mobilne Mario Kart znalazło się wyraźnie na czele, jeśli chodzi o debiuty mobilnych gier Nintendo. - Mario Kart Tour nadal dominuje - ponad 90 mln pobrań w tydzień - wiadomość - 2019-10-03
Mobilne Mario Kart znalazło się wyraźnie na czele, jeśli chodzi o debiuty mobilnych gier Nintendo.

Mario Kart Tour całkiem nieźle poradziło sobie również pod względem finansowym. W pierwszy tydzień tytuł zgromadził 12,7 miliona dolarów, co jest trzecim wynikiem dla Nintendo. Lepiej tuż po debiucie zarobiły jedynie Fire Emblem Heroes (28,2 miliona dolarów) oraz Super Mario Run (16,1 miliona dolarów), którego pełna wersja jest płatna.

Najwięcej w Mario Kart Tour, bo 9,6 miliona dolarów, wydali użytkownicy iOS-ów. Średnio przypada zatem 26 centów na jedno pobranie na urządzenie z tym systemem. Z kolei posiadacze Androidów zostawili w grze 3,1 miliona dolarów (6 centów na jedno ściągnięcie).

Pierwsi do płacenia w Mario Kart Tour byli Amerykanie. W siedem dni od premiery wydali oni w grze łącznie 5,8 miliona dolarów, co stanowi aż 45,4% całej kwoty zarobionej jak na razie przez tytuł. Pod tym względem tuż za obywatelami USA uplasowali się Japończycy (od nich pochodzą 4 miliony dolarów przychodu) oraz Francuzi (którzy przeznaczyli na tytuł 752 tysiące dolarów).

Warto zauważyć, że Mario Kart Tour udało się osiągnąć sukces mimo chłodnego przyjęcia zarówno ze strony mediów branżowych, jak i graczy. W ogniu krytyki znalazł się zwłaszcza system mikropłatności, który za duże pieniądze oferuje względnie skąpą zawartość.

  1. Oficjalna strona gry Mario Kart Tour
  2. Mario Kart Tour – poradnik do gry