Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 marca 2021, 11:27

autor: Adrian "Ness" Piotrowski

Plotka: God of War, Ghost of Tsushima oraz Bloodborne otrzymają wersje na PC [Aktualizacja]

Według użytkownika CrazyLeaksOnATrain, który przewidział w przeszłości parę premier oraz zapowiedzi, Sony ma zamiar stworzyć pecetowe porty kilku swoich ekskluzywnych hitów, m.in. God of War oraz Ghost of Tsushima.

Aktualizacja:

Według kolejnych informacji od CrazyLeaksOnATrain zapowiedzi wymienionych wcześniej gier mają pojawić się tuż po premierze Days Gone na PC. Tytuły będą wydawane co 2-3 miesiące, jednak nie wiadomo, w jakiej dokładnie kolejności.

Jeżeli chodzi o serię Uncharted, to na PC ma trafić również czwarta część, a nie tylko remaster pierwszych trzech odsłon.

Oryginalna treść:

Wczoraj pojawiła się interesująca plotka na temat gier autorstwa Sony. Według użytkownika Twittera kryjącego się pod ksywką CrazyLeaksOnATrain firma ma zamiar przenieść na PC-ty kilka swoich głośnych, ekskluzywnych tytułów. Internauta wymienił następujące gry: Bloodborne, Uncharted (prawdopodobnie chodzi o Kolekcję Nathana Drake’a), Ghost of Tsushima oraz God of War.

Ten użytkownik kilkukrotnie w przeszłości udowodnił, że jego tweetów nie należy traktować wyłącznie jako ślepego strzału. Przewidział on m.in. port NiOh 2 na PC (aczkolwiek pomylił się z datą premiery o kilka miesięcy), zapowiedź trylogii Kingdom Hearts na platformie Epic Games Store oraz remaster trylogii Mass Effect.

Plotka: God of War, Ghost of Tsushima oraz Bloodborne otrzymają wersje na PC [Aktualizacja] - ilustracja #1
Według przecieków God of War będzie jednym z tytułów, które pojawią się na PC.

Ostatnio, przy okazji ogłoszenia pecetowego portu Days Gone, CEO Sony Interactive Entertainment Jim Ryan oznajmił, że to nie koniec „inwazji” gier Sony na komputery osobiste i w przyszłości pojawi się ich więcej. Czy wśród tych tytułów są te z listy CrazyLeaksOnATrain? Jego tweet, mimo wszystko, należy wciąż rozpatrywać w kategorii plotki. Niemniej ten scenariusz nie jest wykluczony, patrząc na to, że w ostatnich latach doczekaliśmy się konwersji takich produkcji jak Horizon Zero Dawn czy Detroit: Become Human.