Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 października 2015, 15:48

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Bloodborne: Game of the Year Edition ukaże się w listopadzie

Studio From Software zapowiedziało grę Bloodborne: Game of the Year Edition. Zestaw zawierający "podstawkę" i dodatek The Old Hunters ukaże się 27 listopada bieżącego roku na konsoli PlayStation 4.

Bloodborne: Game of the Year Edition ukaże się w listopadzie - ilustracja #1

Studio From Software zapowiedziało edycję GOTY (Game of the Year) gry Bloodborne. Nowe wydanie popularnej produkcji ukaże się 27 listopada bieżącego roku na konsoli PlayStation 4 i oprócz „podstawki” zawierać będzie także dodatek The Old Hunters. Niestety obecnie nie wiemy w jakiej cenie sprzedawana będzie ta wersja gry. Oczywiście rzeczone rozszerzenie będzie można także nabyć osobno w PlayStation Store. Jak donosiliśmy w zeszłym miesiącu, jego koszt został ustalony na 14,99 euro, a więc około 63 zł. Tytuł opowie o łowcach, którzy niegdyś strzegli tajemnic Byrgenwerth. Podczas przygody spotkamy nowe postacie NPC, kolejnych przeciwników i niewidzianego wcześniej bossa. Dodatkowo pojawią się nowe zaklęcia oraz około 10 broni, w tym Simon’s Bowblade.

W ten sposób studio From Software najpewniej pożegna się z Bloodborne. Pierwotnie planowano bowiem wypuścić dwa dodatki, jednak w międzyczasie połączono je w jedną całość, tworząc w ten sposób The Old Hunters.

Okładka Bloodborne: Game of the Year Edition.
Okładka Bloodborne: Game of the Year Edition.

Bloodborne to gra z gatunku RPG akcji, za która odpowiadają twórcy cyklu Dark Souls. Produkcja opiera się na podobnych zasadach, ale akcja jest szybsza, a podczas rozgrywki używamy także broni palnych. Tytuł ukazał się na konsoli PlayStation 4 w marcu bieżącego roku i do tej pory sprzedał się w ponad 2 milionach egzemplarzy.

Obecnie studio From Software, oprócz prac przy dodatku The Old Hunters, zajmuje się także produkcją gry Dark Souls III na konsole PlayStation 4, Xbox One i komputery PC.