Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 kwietnia 2021, 10:45

autor: mikos

Sony szuka szefa działu gier mobilnych

Z ogłoszenia o pracę wynika, że Sony szuka osoby, która zajmie się zespołem odpowiedzialnym za tworzenie gier na urządzenia mobilne.

Ciekawe wieści dochodzą do nas z obozu Sony. Okazuje się, że Japończycy szukają szefa działu mobilnego, który miałby przewodzić zespołowi tworzącemu gry na urządzenia przenośne.

Jak wynika z ogłoszenia o pracę, które zostało odnalezione przez jednego z użytkowników popularnego forum ResetEra, Sony szuka odpowiedniej osoby na takie stanowisko. Jej zadaniem będzie opracowywanie strategii rozwoju autorskich gier mobilnych od PlayStation Studios i pomoc w budowaniu fundamentów pod rozwój ich w przyszłości. Poza tym szef działu ma skupić się również na adaptowaniu najbardziej popularnych marek PlayStation na urządzenia mobilne.

Wydaje się, że duża część graczy będzie żywo zainteresowana szczególnie przenoszeniem znanych serii na smartfony i tablety. Nie wiemy jeszcze, w jakiej formie ma to nastąpić, ale wiele osób już zadaje pytania, czy takie gry będą mogły dorównać jakością ich konsolowym odpowiednikom. Niestety brak umiejętności wróżenia powoduje, że nie znamy na nie odpowiedzi, ale wydaje się, że Sony raczej nie będzie chciało ryzykować reputacji swoich największych serii i jeśli dostaniemy np. mobilne God of War, to nie będzie to gra typu endless runner czy tile-matching. Ponadto wiele osób pewnie chciałoby zobaczyć gry takie jak LocoRoco czy Patapon na smartfonach, a otwarcie się Sony na rynek gier mobilnych może przynieść kolejne, podobne do nich perełki.

Zupełnie nie dziwi nas taki ruch ze strony Sony, gdyż konkurencja od dawna atakuje szalenie dochodowy rynek mobilny. Kolejne produkcje przynoszą setki milionów dolarów zysku, a graczy używających telefonów nieustannie przybywa. Warto wspomnieć o takich smartfonowych adaptacjach hitów z „dużych” platform do grania jak PUBG Mobile, Fortnite, Pokemon GO czy Call of Duty Mobile. Wszystkie wymienione tytuły zarabiają krocie na mikrotransakcjach i mają rzesze wiernych fanów.

Jeśli czekacie na tego typu produkcje od Sony, to radzimy Wam uzbroić się w cierpliwość. W ogłoszeniu widnieje informacja mówiąca o tym, że zespół ma opracować plany rozwoju nowego projektu na najbliższe trzy do pięciu lat. Oznacza to, że w najbliższej przyszłości raczej nie ujrzymy zapowiedzi żadnej gry mobilnej od PlayStation Studios.

Być może w związku z zamknięciem cyfrowych sklepów PSP i PS Vity Sony szuka nowego gruntu pod produkcje przeznaczone do gry przenośnej i spin-offy dużych serii. Dajcie znać w komentarzach, co sądzicie o takich ruchach Japończyków i czy interesują Was gry mobilne, które może wyprodukować Sony.