Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 września 2021, 12:28

autor: Gacek

ATOM RPG: Trudograd opuścił Early Access - poznajcie dalszą historię sowieckiego, postapokaliptycznego świata

Samodzielny dodatek ATOM RPG: Trudograd właśnie wyszedł z Early Accessu na Steamie. Twórcy kontynuują historię postnuklearnej Rosji.

ATOM RPG to niezależna gra z kamerą w rzucie izometrycznym, opowiadająca o sowieckim, postapokaliptycznym świecie. 11 maja tego roku twórcy udostępnili we wczesnym dostępie ATOM RPG: Trudograd – samodzielny dodatek będący jednocześnie bezpośrednią kontynuacją oryginalnej produkcji. 13 września 2021 roku, po paru miesiącach dodatkowych prac, gra opuściła Early Access.

W ogłoszeniu o wydaniu pełnej wersji swojego dzieła twórcy wymienili jego zalety. W grze znajdziemy m.in. duży otwarty świat z ponad 45 zróżnicowanymi i zaludnionymi lokacjami, więcej niż 300 unikalnych postaci, 200+ zadań (w większości z możliwością ukończenia ich na kilka sposobów) oraz wiele innych atrakcji. Twórcy gwarantują, że zabawa potrwa około 45 godzin. Warto zaznaczyć, że jest to samodzielna produkcja, ale kontynuuje ona historię z części pierwszej – dlatego twórcy zalecają wcześniejsze zapoznanie się ze starszą grą.

ATOM RPG: Trudograd można zakupić jako samodzielną produkcję lub w dwupaku z poprzednią odsłoną. Twórcy przygotowali również dwa zestawy kosmetycznych dodatków, które nie wprowadzają zmian do rozgrywki. Ich nabycie może być oznaką wsparcia dla studia.