Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka ATOM RPG: Trudograd (PC)

ATOM RPG: Trudograd PC

Samodzielny dodatek do gry ATOM RPG, który kontynuuje wątki rozpoczęte w pierwowzorze. W ATOM RPG: Trudograd prowadzimy rozmowy i realizujemy zadania dla mieszkańców tytułowego miasta, a także toczymy turowe starcia z przeciwnikami.

To jest dodatek do gry ATOM RPG.

RPG | turowe | postapokalipsa | widok izometryczny | indie | alternatywna historia | klasyczne RPG

PC Windows
Okładka ATOM RPG: Trudograd (PC)

producent: Atom Team

wydawca: Atom Team

Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

11maja2020

wczesny dostęp

2020

2020

Steam

Trudograd to obszerne rozszerzenie do wydanego w 2018 roku postapokaliptycznego RPG-a pod tytułem ATOM RPG. Add-on został opracowany przez autorów pierwowzoru, czyli niezależne studio Atom Team i nie wymaga do działania podstawowej wersji gry.

Fabuła

Akcja ATOM RPG: Trudograd toczy się dwa lata po wydarzeniach przedstawionych w pierwowzorze. Gracz trafia do tytułowego postsowieckiego miasta, które przetrwało atomową wojnę mającą miejsce blisko ćwierć wieku temu. Jego zadaniem jest znalezienie sposobu na rozprawienie się z niebezpieczeństwem z kosmosu zagrażającym resztkom ludzkości.

Pomimo że historia przedstawiona w opisywanym dodatku kontynuuje wątki rozpoczęte w podstawowej wersji gry, znajomość pierwowzoru nie powinna być konieczna, gdyż autorzy zadbali o właściwe zapoznanie nowych w temacie graczy ze światem przedstawionym. Mimo wszystko twórcy zachęcają, by najpierw sprawdzić „podstawkę”, a dopiero później zagrać w dodatek.

Mechanika

ATOM RPG: Trudograd pozwala zarówno na wykreowanie nowej postaci, jak i na wykorzystanie protagonisty, którego prowadziliśmy w pierwowzorze, poprzez import zapisanego stanu gry. Dodatek oddaje nam do dyspozycji rozległe miasto w zimowej odsłonie, które zamieszkują nowe postacie wyposażone w indywidualne osobowości. Zlecane przez nie zadania (zarówno popychające fabułę do przodu, jak i poboczne) można realizować na rozmaite sposoby. To, jaką ścieżkę wybierzemy, wpływa nie tylko na protagonistę, lecz także na sytuację panującą w mieście. Wprowadzone przez twórców nowości obejmują również zdolności postaci i perki, które możemy wykorzystać podczas eksploracji, dialogów oraz w trakcie toczonych w trybie turowym starć z przeciwnikami.

Kwestie techniczne

ATOM RPG: Trudograd działa w oparciu o technologię, która napędzała podstawową wersję gry. Z uwagi na fakt, że w tytułowym mieście panuje zima, całość prezentuje się nieco inaczej, a wszechobecny śnieg potęguje wrażenie przebywania w iście postsowieckiej metropolii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.6 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,99 PLN

Gry podobne do ATOM RPG: Trudograd

Wymagania wiekowe ATOM RPG: Trudograd

16+

Wymagania sprzętowe ATOM RPG: Trudograd

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5 / AMD FX, 8 GB RAM, karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1660 / 8 GB Radeon RX 570 lub lepsza, 16 GB HDD, Windows 7(SP1)/8/8.1/10 64-bit
Minimalne: Intel Core 2 Duo / AMD Phenom II, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 6670 lub lepsza, 16 GB HDD, Windows 7(SP1)/8/8.1/10 64-bit

Wiemy, kiedy ATOM RPG dostanie polską wersję językową i duży dodatek
Wiemy, kiedy ATOM RPG dostanie polską wersję językową i duży dodatek

wiadomość21 kwietnia 2020

Twórcy ATOM RPG poinformowali, że samodzielny dodatek do tej produkcji – Trudograd – zadebiutuje 11 maja tego roku. Podstawowa wersja gry otrzyma też polską lokalizację, która zostanie udostępniona w kolejnej łatce.