Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCANDiOSSwitch
Okładka ATOM RPG (PC)

ATOM RPG

ATOM RPG: Post-Apocalyptic Indie Game

Klasyczna gra fabularna w rzucie izometrycznym, inspirowana dwiema pierwszymi częściami serii Fallout. Gracz wciela się w mieszkańca postnuklearnego Związku Radzieckiego i przemierza niebezpieczny świat, pełen mutantów i wrogo nastawionych ludzi.

RPG | turowe | postapokalipsa | widok izometryczny | indie | alternatywna historia | klasyczne RPG

Okładka ATOM RPG (PC)

producent: Atom Team

wydawca: Atom Team

Strona oficjalna

data premiery gry:

19gru2018

PC

29maj2020

iOS

15sie2020

AND

4wrz2020

Switch

ATOM RPG to turowa gra RPG stanowiąca duchowego spadkobiercę pierwszej i drugiej części serii Fallout. Gracz wciela się w jednego z ostatnich mieszkańców Ziemi zniszczonej w wyniku wojny jądrowej. Za produkcję odpowiada studio Atom Team.

Fabuła

Świat ATOM RPG stanowi postnuklearna pustynia, powstała w wyniku konfliktu Związku Radzieckiego oraz Bloku Zachodniego. Gracz jest jednym z garstki ocalałych z konfliktu. Przemierza on pozostałości dawnego ZSRR, by znaleźć własne miejsce w świecie, a przy okazji odkryć spisek mogący doprowadzić do zniszczenia resztek ludzkości.

Mechanika

ATOM RPG to klasyczna gra RPG w widoku izometrycznym, z walką rozgrywaną w trybie turowym. Gracz przemierza dawne tereny Związku Radzieckiego, przepełnione różnego rodzaju niebezpieczeństwami: od promieniowania, przez zmutowaną faunę, na ludziach kończąc. Nie pomaga również fakt, że bohater potrzebuje żywności. Uniknięcie śmierci z głodu wymaga handlu z napotkanymi bohaterami niezależnymi lub nauki zdolności pozwalających na pozyskanie jedzenia z innych źródeł.

W czasie eksploracji bohater natrafia także na szereg miast i pomniejszych osad, zamieszkałych przez większe skupiska pozostałej przy życiu ludzkości. To, czy gracz będzie mógł do nich wejść i uzyskać swobodny dostęp do znajdujących się tam miejsc, zależy od nastawienia danej frakcji do protagonisty. W pokojowo nastawionych osadach można zleźć także dodatkowe zadania poboczne.

Ważną rolę w ATOM RPG stanowi rozbudowana kreacja postaci, pozwalająca drobiazgowo spersonalizować bohatera. Statystyki odgrywają istotną rolę nie tylko w walce – różne kombinacje dają dostęp do unikalnych dialogów czy alternatywnych zakończeń zadań.

Kwestie techniczne

W ATOM RPG zastosowano dość oszczędną grafikę, w której dominują ciemne barwy. Zadbano jednak o to, aby napotkane przez gracza osady oddawały ducha Związku Radzieckiego. Na budynkach znaleźć można między innymi propagandowe murale charakterystyczne dla tamtego okresu. Kwestie wypowiadane przez niektórych bohaterów niezależnych zostały zdubbingowane, co dodatkowo ubarwia świat gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 302 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 53,99 PLN

Gry podobne do ATOM RPG

Wymagania wiekowe ATOM RPG

16+

Wymagania sprzętowe ATOM RPG

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 896 MB GeForce GTX 260 lub lepsza
 • 10 GB HDD
 • Windows 7/8/8.1/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza
 • 10 GB HDD
 • Windows 7/8/8.1/10 64-bit
Wiemy, kiedy ATOM RPG dostanie polską wersję językową i duży dodatek
Wiemy, kiedy ATOM RPG dostanie polską wersję językową i duży dodatek

wiadomość21 kwietnia 2020

Twórcy ATOM RPG poinformowali, że samodzielny dodatek do tej produkcji – Trudograd – zadebiutuje 11 maja tego roku. Podstawowa wersja gry otrzyma też polską lokalizację, która zostanie udostępniona w kolejnej łatce.

ATOM RPG z dużą aktualizacją Dead City
ATOM RPG z dużą aktualizacją Dead City

wiadomość30 maja 2019

Gra ATOM RPG doczekała się dużej aktualizacji zatytułowanej Dead City, która wprowadza mnóstwo nowej zawartości, na czele ze świeżymi lokacjami, zadaniami i postaciami. W planach studia Atom Team znajduje się również przygotowanie samodzielnego rozszerzenia do tej produkcji.

Dziś premiera ATOM RPG - postapo w duchu Fallouta i STALKER-a
Dziś premiera ATOM RPG - postapo w duchu Fallouta i STALKER-a

wiadomość19 grudnia 2018

Dziś z wczesnego dostępu Steam wychodzi ATOM RPG, czyli utrzymana w klimatach postapokaliptycznych niezależna gra fabularna w rzucie izometrycznym, inspirowana takimi klasykami jak Fallout czy Wasteland. Tytuł dostępny jest wyłącznie na PC.

PC
Switch
AND
iOS