Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Krai Mira (PC)
OkładkaKrai Mira (PC)

Krai Mira PC

Postapokaliptyczna gra RPG, stworzona przez niezależny zespół TallTech Studio. Gracze trafiają do mrocznego świata, w którym zagrożenie stanowi nie tylko wszechobecne promieniowanie, lecz przede wszystkim gangi szabrowników i zmutowane zwierzęta.

RPG | turowe | postapokalipsa

Krai Mira Premiera PC

11lipca2016

pudełko PL

4kwietnia2017

Steam

11lipca2016

producent: TallTech Studio wydawca: TallTech Studio wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Krai Mira

Fallout 2

Wasteland 2

Wrota Baldura

Krai Mira na PC jest debiutanckim dziełem niezależnego zespołu TallTech Studio. Mamy do czynienia z reprezentantem gatunku cRPG inspirowanym kultowymi, dwuwymiarowymi odsłonami cyklu Fallout.

Fabuła

Krai Mira prezentuje mroczny, postapokaliptyczny świat, gdzie każdy dzień przynosi walkę o przetrwanie w niegościnnym środowisku. Zagrożenie dla ludzi stanowi nie tylko wszechobecne promieniowanie, lecz także zmutowane zwierzęta i mordercze gangi szabrowników. Gracz wciela się w rolę mieszkańca rozległej wyspy, a fabuła, obfitująca w ciekawe zwroty akcji i nawiązania do innych gier wideo, przekazywana jest przede wszystkim w formie dialogów z napotkanymi po drodze postaciami niezależnymi – niektórzy mogą nawet dołączyć do nas w trakcie przygody.

Mechanika

Krai Mira na PC bardzo przypomina klasyczne odsłony cyklu Fallout. Akcja prezentowana jest w rzucie izometrycznym, a oszczędna kolorystyka, obfitująca przede wszystkim w odcienie brązu, buduje sugestywny klimat. Zabawa opiera się na kilku filarach. Pierwszym z nich jest eksploracja zróżnicowanych lokacji, których wyboru dokonujemy za pośrednictwem dwuwymiarowej mapy. Bohater trafia zarówno do niewielkich osad, jak i do nieco bogatszych miast, na bagna, czy też na spieczoną słońcem pustynię. Oprócz tego, w trakcie rozgrywki wykonujemy rozmaite zadania główne i poboczne – w zamian za poszczególne zlecenia otrzymujemy punkty doświadczenia, nakrętki (które stanowią tutejszą walutę), a niekiedy także przydatne elementy ekwipunku. Jeśli dany przedmiot uznamy za niepotrzebny, zawsze możemy go sprzedać u jednego z handlarzy.

Co ciekawe i ważne (szczególnie w początkowej fazie rozgrywki), świat przedstawiony cierpi na deficyt odpowiednich pancerzy. Istnieje zatem możliwość zakładania na bohatera rzeczy pokroju opon samochodowych – znajduje to swoje odbicie w statystykach i zapewnia podstawową ochronę. Prowadzoną przez nas postać charakteryzuje bowiem zestaw cech i umiejętności, które rozwijamy po każdym awansie na kolejny poziom doświadczenia.

Istotny element rozgrywki stanowi walka z napotkanymi po drodze przeciwnikami. Starcia rozgrywamy w systemie turowym, a do eliminacji oponentów wykorzystujemy nie tylko broń palną, lecz również ładunki wybuchowe, broń białą oraz znalezione w trakcie przygody przedmioty. Podczas potyczek gracz ma możliwość dokładnego celowania w określone części ciała, wskazując je na trójwymiarowym modelu wroga. Należy wspomnieć, że pewną odskocznię od postapokaliptycznych realiów stanowią rozmaite minigry, takie jak choćby kości czy jednoręki bandyta.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Krai Mira na PC nie prezentuje się szczególnie imponująco – gra w wyraźny sposób nawiązuje do dwuwymiarowych odsłon cyklu Fallout, a bez wpływu na jej wygląd nie pozostał niski budżet, jakim dysponowali deweloperzy. Rozgrywce towarzyszy jednak klimatyczna, skomponowana specjalnie na jej potrzeby muzyka. Należy także wspomnieć, że twórcom udało się utrzymać niskie wymagania sprzętowe na komputerach osobistych, zatem płynną rozgrywką mogą cieszyć się posiadacze starszych maszyn.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,9 / 10 na podstawie 34 głosów czytelników.

Krai Mira cena w dniu premiery: 39,90 PLN

Wymagania wiekowe Krai Mira: Odpowiednia dla każdego wieku.

Krai Mira Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Dual Core 3.0 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 6800/AMD x1600 lub lepsza
 • 1 GB HDD
 • Windows XP/7/8/10
 • Zalecane:
 • Intel Core i5-2300 3.1 GHz/AMD Phenom II X4 3.4 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 745/Radeon HD 2900 lub lepsza
 • 1 GB HDD
 • Windows XP/7/8/10