Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 stycznia 2021, 18:45

Premiera Hogwarts Legacy, gry RPG w świecie Harry'ego Pottera, opóźniona

Hogwarts Legacy nie ukaże się w tym roku. Twórcy RPG z otwartym światem na licencji marki Harry Potter poinformowali o przesunięciu daty premiery gry.

Pierwsza informacja na temat Hogwarts Legacy w tym roku może nie ucieszyć fanów magicznego uniwersum Harry’ego Pottera. Na Twitterze poinformowano o przesunięciu premiery gry na 2022 rok. Nie podano dokładnych przyczyn podjęcia takiej decyzji, wspominając jedynie o ogólnej chęci dopracowania produkcji.

W teorii wiadomość nie powinna być zaskoczeniem, bo po wrześniowej zapowiedzi twórcy ze studia Avalanche Software raczej nie rozpieszczali nas za bardzo informacjami na temat gry. Dodajmy do tego brak ogłoszenia dokładnej daty premiery (od miesięcy podawano tylko „2021 rok”) i można z duża dozą prawdopodobieństwa zgadywać, że zespół ma jeszcze sporo do zrobienia. Możemy jedynie mieć nadzieję, że mimo to deweloperzy znajdą czas na podzielenie się tym czy innym szczegółem lub materiałem z gry w najbliższych miesiącach.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej