Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 stycznia 2021, 17:20

Farthest Frontier - oto nowa gra twórców Grim Dawn

Ekipa Crate Entertainment, która ma na swoim koncie Grim Dawn, zapowiedziała kolejną grę. Nosi ona tytuł Farthest Frontier i pozwoli na wybudowanie własnej osady gdzieś na pograniczu cywilizacji.

W SKRÓCIE
  1. Odpowiedzialne za Grim Dawn studio Crate Entertainment zapowiedziało nową grę - Farthest Frontier.
  2. Produkcja będzie strategią ekonomiczną, która pozwoli na wybudowanie własnej osady na pograniczu cywilizacji i zarządzanie nią.
  3. Tytuł zadebiutuje we wczesnym dostępie, który potrwa od czterech do ośmiu miesięcy.

Miłośnicy tzw. city builderów, czyli strategii ekonomicznych, w których możemy budować własne miasta i nimi zarządzać, z pewnością kojarzą grę Banished. Ta wydana w 2014 roku produkcja, która pozwala na objęcie kontroli nad grupą wygnańców zmuszonych stworzyć swoją własną średniowieczną osadę, zyskała całkiem sporą popularność i została nieźle przyjęta zarówno przez społeczność, jak i media branżowe. Jeśli ten tytuł komuś z Was się spodobał i szukacie czegoś nowego w podobnych klimatach, to być może warto rzucić okiem na zapowiedziane niedawno Farthest Frontier.

Za Farthest Frontier odpowiada studio Crate Entertainment, które wcześniej stworzyło bardzo popularnego w niektórych kręgach hack'n'slasha Grim Dawn. W trakcie zabawy w tytule naszym zadaniem będzie wybudowanie miasteczka gdzieś na pograniczu cywilizacji. W zakres naszych obowiązków wejdą między innymi wznoszenie kolejnych domów, warsztatów, koszar, murów obronnych czy przybytków użyteczności publicznej, zbieranie surowców, handel z innymi miastami oraz rzecz jasna dbanie o podstawowe potrzeby mieszkańców. Ten ostatni aspekt ma być dość złożony. Chociażby jedzenie będziemy mogli zdobywać poprzez polowania, rybołówstwo oraz rolnictwo, lecz w tym ostatnim przypadku konieczne okaże się stosowanie płodozmianu, który zapobiegnie wyjałowieniu gleby.

Ponadto naszym podopiecznym zagrożą liczne czynniki zewnętrzne, takie jak silne mrozy oraz upały, susze, niepokorna fauna i choroby. Uniknięcie epidemii w dużej mierze ma zależeć od naszych działań. Na przykład zapewnienie dostępu do czystej wody zminimalizuje ryzyko, że obywatele zachorują na czerwonkę lub cholerę.

Farthest Frontier ma już swoją kartę na platformie Steam. Wkrótce tytuł powinien zadebiutować w ramach wczesnego dostępu. Znajdzie się w nim szkielet rozgrywki mający starczyć na ponad 10 godzin zabawy. Okres testowy ma potrwać od czterech do ośmiu miesięcy.

Choć projekt Farthest Frontier zapowiada się całkiem interesująco, to niektórzy mogą zapytać, co dalej z Grim Dawn? Ekipa z Crate Entertainment zapewniła, że tytuł ten wciąż będzie otrzymywał aktualizacje. Większość pracowników studia skupia się jednak na produkcji swojego nowego dzieła.

  1. Oficjalna strona gry Farthest Frontier