Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 marca 2021, 17:07

autor: Qskan

Hogwarts Legacy umożliwi nam stworzenie transpłciowej postaci

Znamy kolejne szczegóły odnośnie nowej gry osadzonej w uniwersum Harry’ego Pottera. Według informacji Jasona Schreiera z agencji Bloomberg Hogwarts Legacy pozwoli na wykreowanie transpłciowej postaci.

W SKRÓCIE:
  • Według informacji Jasona Schreiera Hogwarts Legacy pozwoli graczom na wykreowanie transpłciowych bohaterów.
  • Decyzja o zaimplementowaniu takiej możliwości miała zostać podjęta po transfobicznych komentarzach J.K. Rowling – autorki całego uniwersum Harry’ego Pottera.

Fani Harry’ego Pottera z niecierpliwością czekają na nową grę w czarodziejskim świecie. Niedawno dowiedzieliśmy się o przesunięciu premiery Hogwarts Legacy na 2022 rok. Nie oznacza to, że o produkcji zrobiło się cicho – nowych informacji w sprawie RPG od Warner Brothers i studia Avalanche Software dostarczył dziś dziennikarz Bloomberga – Jason Schreier.

Wszystko wskazuje na to, że podczas kreacji głównego bohatera gracze dostaną więcej opcji związanych z płciowością swojej postaci. Oprócz budowy ciała i innych cech fizycznych ważną rolę odegra głos, który nie będzie przypisany do wybranej biologicznej płci. To, czy zadeklarujemy się jako czarodziejka bądź czarodziej, nie będzie powiązane z fizycznymi cechami bohatera. Ten wybór będzie miał wpływ na to, do którego dormitorium w Hogwarcie zostanie przydzielona nasza postać oraz na to jak zwracać się do niej będą inni bohaterowie. Innymi słowy, nic nie stanie nam na przeszkodzie, by stworzyć transkobietę lub transmężczyznę. Informacje te mają pochodzić od anonimowych osób pracujących nad grą.

Hogwarts Legacy umożliwi nam stworzenie transpłciowej postaci - ilustracja #1
Gra ma w swoich założeniach być jak najbardziej inkluzywna; Źródło: www.jhunewsletter.com/

Wprowadzenie postaci transpłciowych do gry ma być efektem kontrowersyjnych wypowiedzi J.K. Rowling, która w zeszłym roku została skrytykowana za transfobiczne wpisy m.in. na Twitterze. Do jej słów negatywnie odnieśli się m.in. Daniel Radcliffe czy Emma Watson – filmowi Harry i Hermiona. Komentarze autorki rozeszły się sporym echem także wśród zespołu odpowiedzialnego za produkcję gry. Część pracowników mocno naciskała na dodanie w kreatorze omawianej opcji, niejako w kontrze do kontrowersyjnych słów Rowling. Ona sama nie bierze udziału w produkcji Hogwarts Legacy.

Niedawno na światło dzienne wyszło także, że jeden z producentów w Avalanche – Troy Leavitt – prowadził kanał YouTube, na którym krytykował progresywne poglądy, takie jak choćby feminizm czy koncept „social justice”. Sprawę ujawnił dziennikarz Liam Robertson. Jak dotąd ani Avalanche Software, ani sam Leavitt nie skomentowali w żaden sposób tych doniesień.