Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 września 2020, 08:51

autor: Aquma

J.K. Rowling nie pracuje przy Hogwarts Legacy

Wydawca zapowiedzianej niedawno gry Hogwarts Legacy poinformował, że autorka książek o Harrym Potterze – J.K. Rowling – nie jest zaangażowana w prace nad grą.

J.K. Rowling nie pracuje przy Hogwarts Legacy - ilustracja #1
Hogwarts Legacy nie jest kolejną historią spod pióra J.K. Rowling.

W czasie niedawnej prezentacji poświęconej PS5 firmy Warner Bros. Interactive oraz Avalanche Software zapowiedziały grę osadzoną w uniwersum znanym z książek i filmów o czarodzieju Harry’em Potterze – Hogwarts Legacy. Okazuje się jednak, że autorka cyklu powieściowego – J.K. Rowling – nie jest powiązana z zaprezentowaną produkcją. Informacja na ten temat pojawiła się w FAQ opublikowanym przez wydawcę.

J.K. Rowling nie jest bezpośrednio zaangażowana w tworzenie gry, jednak jej niezwykły dorobek pisarski jest podstawą wszystkich projektów w uniwersum Wizarding World. Hogwarts Legacy nie jest nową historią od J.K. Rowling – czytamy.

Warto pamiętać, że – słusznie czy nie – pisarka stała się w ostatnim czasie przedmiotem sporych kontrowersji. Nie angażowanie jej w projekt Hogwarts Legacy może być więc świadomą i dobrze przemyślaną decyzją ze strony wydawcy.

  1. Hogwarts Legacy – strona oficjalna