Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 września 2020, 09:24

autor: Aquma

Różne rozmiary gier na Xbox Series X i S

Jason Ronald – dyrektor odpowiedzialny w Xboksie za zarządzanie programami – stwierdził w wywiadzie prasowym, że wersje gier dedykowane Xboksowi Series S mogą zajmować do 30% mniej miejsca na dysku konsoli niż ich odpowiedniki stworzone z myślą o Xboksie Series X. Wszystko z powodu rozmiaru tekstur.

Różne rozmiary gier na Xbox Series X i S - ilustracja #1
Dysk Xboksa Series S będzie mniejszy, ale być może zmieścimy na nim więcej gier.

W SKRÓCIE:

  1. gry na Xboksa Series S mogą zajmować nawet o 30% mniej miejsca na dysku niż wersje dla Xboksa Series X, choć ostateczna decyzja w tej kwestii będzie należała do dewelopera;
  2. jest to bezpośrednio związane z rozmiarem tekstur.

Jason Ronald – dyrektor Xboksa odpowiedzialny za zarządzanie programami – poinformował w rozmowie z redaktorami IGN, że gry na Xboksa Series S mogą zajmować o około 30% mniej miejsca na dysku konsoli niż wersje dedykowane Xboksowi Series X (co jest dobrą informacją, jeśli zważyć na fakt, że słabszy z modeli będzie wyposażony w dysk SSD o pojemności zaledwie 512 GB). Jest to bezpośrednio związane z jakością tekstur. Ostateczną decyzję w tej kwestie podejmą deweloperzy.

Przy docelowym poziomie wydajności opartym na rozdzielczości 1440p i 60 fps, oczekujemy, że deweloperzy nie będą wysyłać swoich mipmap najwyższej jakości do użytkowników Xboksa Series S, co zmniejszy rozmiar gier. Ostatecznie kontrola będzie w rękach dewelopera. Od jakiegoś czasu dysponujemy technologią, która pozwala deweloperom wybierać, które elementy gry zainstalować na urządzeniu, na którym dany użytkownik gra. Więc elastyczność jest w rękach deweloperów, to oni muszą upewnić się, że będą tam odpowiednie rzeczy - stwierdził Jason Ronald.

Warto przypomnieć, że Xbox Series S nie będzie wspierał usprawnień dla gier obecnej generacji znanych z Xboksa One X – zamiast tego ma otrzymywać własne aktualizacje, koncentrujące się na innych obszarach. Również w tym przypadku ma to związek z faktem, że w przeciwieństwie do najmocniejszej konsoli ósmej generacji, Xbox Series S nie jest tworzony z myślą o rozdzielczości 4K.

Przypominamy, że obydwa nowe Xboksy – Series X oraz Series S – zadebiutują 10 listopada tego roku. Urządzenia będą dostępne w cenach 2249 oraz 1349 złotych.

  1. Czy Xbox Series S będzie lepszy od Xbox One X?
  2. Xbox Series X – strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Xbox Series X - Wszystko o konsoli i jej grach