Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Palia (PC)
OkładkaPalia (PC)

Palia PC

Palia to symulator życia stworzony z myślą o multiplayerowej rozgrywce. W grze trafiamy do barwnego świata, gdzie spędzamy czas na eksploracji, poznawaniu mieszkańców oraz realizacji zadań, a także na codziennych czynnościach, jak uprawa ziemi czy dekorowanie domu.

Przygodowe | TPP | fantasy | sandbox | elementy RPG | symulator życia | indie | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Palia Premiera PC

2023

producent: Singularity 6 wydawca: Singularity 6 Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Palia to symulacja życia z rozbudowanymi elementami RPG, przygotowana z myślą o multiplayerowej zabawie (MMO). Produkcja została opracowana przez studio Singularity 6, założone przez byłych członków zespołu Riot Games.

Fabuła

Palia zabiera nas w podróż do tytułowej barwnej krainy fantasy. Tysiące lat temu będący u szczytu cywilizacyjnej potęgi ludzie zniknęli stąd w tajemniczych okolicznościach. Z czasem ich miejsce zajęły inne humanoidalne stworzenia. Pewnego dnia jednak ludzie zaczęli znowu pojawiać się na całym świecie. W trakcie zabawy wcielamy się w jednego z takich przybyszy, a naszym zadaniem jest nie tylko znalezienie sobie domu w tym przyjaznym dla wszystkich miejscu, lecz także zapewnienie przyszłości całemu gatunkowi.

Mechanika

Palia oddaje nam do dyspozycji rozległy otwarty świat. Składają się na niego zarówno dzikie ostępy, jak i rozmaite miasteczka oraz osady. Podczas zabawy zajmujemy się zarówno eksploracją krainy, nawiązywaniem znajomości z jej mieszkańcami, realizacją rozmaitych zadań, a także poznawaniem przeszłości Palii, jak i nieco bardziej prozaicznymi czynnościami. W przerwach od wojaży możemy bowiem spędzać czas na uprawie ziemi, łowieniu ryb, gotowaniu czy rozbudowie i dekorowaniu swojego domu. W miarę postępów rozwijamy postać, a co za tym idzie – zwiększamy jej możliwości poprzez poznawanie nowych umiejętności i pozyskiwanie przydatnych narzędzi.

Tryby gry

Choć nic nie stoi na przeszkodzie, by w Palii bawić się w pojedynkę, tytuł rozwija skrzydła podczas zabawy z innymi graczami.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Palia utrzymano w barwnej, kreskówkowej stylistyce.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Palia: Odpowiednia dla każdego wieku.