Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka V Rising (PC)
OkładkaV Rising (PC)

V Rising PC

Przygotowana z myślą o multiplayerowej zabawie gra survivalowa. W V Rising od Stunlock Studios (autorów gry Battlerite) wcielamy się w wampira, który przemierza mroczną krainę i próbuje odzyskać nadwątlone siły oraz zbudować prawdziwe imperium.

Akcji | fantasy | sandbox | widok izometryczny | elementy RPG | survival | sieciowe | wampiry | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

V Rising Premiera PC

Zapisy do testów

5maja2021

https://playvrising.com/signup

wczesny dostęp

2022

data nieogłoszona

producent: Stunlock Studios AB wydawca: Stunlock Studios AB Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do V Rising

Valheim

Conan Exiles

DayZ

V Rising jest nastawioną na rozgrywkę w trybie multiplayer grą survivalową, w której wcielamy się w wampira. Produkcja została opracowana przez ekipę Stunlock Studios – szwedzki zespół mający w swoim portfolio takie projekty, jak Bloodline Champions oraz Battlerite.

Fabuła

V Rising zabiera nas w podróż do fantastycznego, gotyckiego świata. W trakcie zabawy wcielamy się w wampira, którego trwający setki lat sen dobiegł końca. Teraz protagonista próbuje odzyskać nadwątlone siły i zbudować prawdziwe imperium, przed którym drżeć będą zarówno ludzie zamieszkujący tę mroczną krainę oraz potwory, od których roi się w dzikich ostępach, jak i inni krwiopijcy.

Mechanika

W V Rising akcję obserwujemy z lotu ptaka. Produkcja oddaje nam do dyspozycji rozległy otwarty świat. Znajdziemy w nim posępne knieje, mniejsze i większe osady oraz przepastne podziemia. Jako że wcielamy się w wampira, na swobodną eksplorację możemy sobie pozwolić jedynie pod osłoną nocy; za dnia natomiast jesteśmy skazani na ukrywanie się przed światłem słonecznym i przemykanie w cieniu.

W trakcie zabawy polujemy na ludzi będących źródłem życiodajnej krwi, plądrujemy wioski, zabijamy bandytów, a także stawiamy czoła wrogim żołnierzom. Poza tym walczymy z różnorodnymi stworami oraz stajemy w szranki z innymi krwiopijcami. Starcia są dynamiczne, a w ich trakcie musimy wykazać się zręcznością i refleksem (w porę wyprowadzając ataki i wykonując uniki). Adwersarzy eliminujemy przy pomocy broni białej i dystansowej bądź korzystając z różnorodnych zdolności bojowych oraz zaklęć.

W miarę postępów rozwijamy swoją postać, nabywając coraz potężniejsze umiejętności oraz zbierając coraz lepszy ekwipunek; nowe wyposażenie wytwarzamy samodzielnie bądź zdobywamy na inne sposoby (na przykład odbierając je pokonanym nieprzyjaciołom). Po drodze w nasze ręce trafiają również surowce do rozbudowy naszej fortecy. Zamczysko służy nam jako baza wypadowa, miejsce, w którym możemy przechowywać swoje łupy, a także punkt zborny dla naszych wojsk. Musimy więc zadbać o to, by nie tylko należycie się prezentowało, lecz również było jak najbardziej praktyczne.

Żołnierzy rekrutujemy spośród ludzi, których zdecydujemy się przemienić w wampiry. Armia jest nam potrzebna zarówno do najeżdżania twierdz należących do innych graczy, jak i do obrony własnej warowni. Z drugiej strony nic nie stoi na przeszkodzie, by zawierać sojusze z pozostałymi uczestnikami zabawy i wraz z nimi stawiać czoła wszelkim niebezpieczeństwom.

Tryby gry

V Rising przygotowano wyłącznie z myślą o multiplayerowej zabawie.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry V Rising utrzymano w mrocznej stylistyce. Całość prezentuje przyzwoity poziom wykonania.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe V Rising: 16+

V Rising Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 770 lub lepsza
  • 4 GB HDD
  • Windows 7 64-bit