Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCSwitch
Okładka Wizard with a Gun (PC)
OkładkaWizard with a Gun (PC)

Wizard with a Gun

Izometryczna gra roguelike z elementami survivalu, pozwalająca na zabawę w pojedynkę lub w towarzystwie maksymalnie czwórki graczy. W Wizard with a Gun wcielamy się w magów z giwerami, którzy przemierzają fantastyczny świat i stawiają czoła licznym niebezpieczeństwom.

Akcji | fantasy | roguelike | widok izometryczny | survival | indie | kooperacja | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wizard with a Gun Premiera

Gry podobne do Wizard with a Gun

Hades

Curse of the Dead Gods

Don't Starve

Wizard with a Gun jest grą survivalową, wzbogaconą o elementy zaczerpnięte z gatunku roguelike. Tytuł został opracowany przez zespół Galvanic Games, a jego wydaniem zajęła się firma Devolver Digital.

Fabuła

Wizard with a Gun przenosi nas do uniwersum łączącego elementy fantasy i westernu. W trakcie zabawy wcielamy się w tytułowych magów z giwerami, którzy przemierzają świat i stawiają czoła czyhającym na nich zagrożeniom.

Mechanika

W Wizard with a Gun akcję ukazano w widoku izometrycznym. Produkcja oddaje nam do dyspozycji rozległą mapę, na której znajdziemy zarówno spalone słońcem pustynie, jak i mroczne mokradła czy tundrę. Przemierzając owe krainy, musimy stawiać czoła licznym przeciwnikom. Podczas dynamicznych potyczek z adwersarzami robimy użytek z broni palnej. W miarę postępów zdobywamy nie tylko nowe giwery, lecz również rozmaite surowce. Przy ich pomocy możemy wytwarzać coraz bardziej wymyślne stroje i akcesoria dla naszego czarodzieja, a także nowe rodzaje pocisków. Magiczne właściwości, o które wzbogacamy amunicję, możemy ze sobą łączyć, tworząc iście mordercze kombinacje.

W przerwach od stawiania czoła niebezpieczeństwom możemy spędzać czas w naszej wieży, która pełni rolę bazy wypadowej. Ją także da się przystosować do indywidualnych preferencji, wypełniając jej pomieszczenia przydatnym wyposażeniem. Jako że świat gry jest generowany proceduralnie, nic nie stoi na przeszkodzie, by w dowolnym momencie uwolnić kosmiczną siłę, która stworzy go na nowo.

Tryby gry

Wizard with a Gun pozwala zarówno na zabawę w pojedynkę, jak i na kooperacyjną rozgrywkę w towarzystwie maksymalnie czwórki graczy.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Wizard with a Gun utrzymano w barwnej, komiksowej stylistyce.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-5  

Wymagania wiekowe Wizard with a Gun: 12+

PC
Switch