Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2021, 20:11

Minecraft wkrótce otrzyma pierwszą część ogromnej aktualizacji Caves & Cliffs

Lato przyjdzie do graczy Minecrafta wcześniej, niż zakładano. Wkrótce nastąpi bowiem debiut pierwszej części ogromnej aktualizacji Caves & Cliffs a wraz z nią nowych mobów i bloków.

Lato jest coraz bliżej, a wraz z nim doczekamy się debiutu ogromnej aktualizacji Minecrafta Caves &Cliffs. Przynajmniej tak podawali twórcy, ale albo się pośpieszyli, albo mają nieco inną definicję „lata”. Studio Mojang zdradziło dokładną datę premiery pierwszej części Caves & Cliffs Update. Uaktualnienie ukaże się już 8 czerwca i będzie dostępne tak na komputerach osobistych, jak i konsolach (z wyłączeniem niewspieranych wydań na PS3 i X360) oraz urządzeniach mobilnych.

Jaskiniowo-klifowa aktualizacja wywołuje sporo emocji od czasu zapowiedzi w zeszłym roku. Niestety, ostatecznie twórcy zmuszeni byli rozbić Caves & Cliffs Update na dwie części, a druga ukaże się dopiero na święta Bożego Narodzenia. Nie znaczy to, że w czerwcu otrzymamy zaledwie namiastkę obiecanych dodatków. Twórcy przygotowali praktycznie wszystkie nowe obiekty, w tym trzy moby w postaci lśniących mątw, mniej lub bardziej agresywnych kóz i aksolotli oraz blisko 91 nieobecnych wcześniej bloków. Większość z tych atrakcji mogli już sprawdzić posiadacze Minecrafta w wersji Java w ramach cotygodniowych snapshotów.

Minecraft wkrótce otrzyma pierwszą część ogromnej aktualizacji Caves & Cliffs - ilustracja #1
Największa aktualizacja Minecrafta w historii jest tuż za rogiem (a przynajmniej jej połowa).

Co się tyczy drugiej części aktualizacji Caves & Cliffs, to właśnie ona wprowadzi największą nowinkę: większe i bardziej rozbudowane góry oraz jaskinie plus inne zmiany w generowaniu świata Minecrafta. Jednak na razie twórcy muszą dopracować te elementy i zadbać, by na ich dodaniu nie ucierpiała optymalizacja gry. Na marginesie: Mojang pracuje też nad dodaniem archeologii, ale mechanika ta zadebiutuje jeszcze później, bo dopiero w 2022 roku.

  1. Oficjalna strona gry Minecraft
  2. Nowy wymiar swobody – recenzja gry Minecraft
  3. Minecraft – poradnik do gry
  4. Najlepsze mody do gry Minecraft – niezłe modyfikacje do Minecrafta