Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 maja 2021, 11:58

Aż 91 nowych bloków trafi do Minecrafta

Twórcy Minecrafta ujawnili kolejne nowości, jakie czekają na graczy w aktualizacji Caves & Cliffs. Popularny sandbox wzbogaci się o 91 nowych bloków takich jak miedź czy śnieżny puch.

W SKRÓCIE:
  • Minecraft otrzyma w aktualizacji Caves & Cliffs 91 nowych bloków.
  • Wśród nich pojawi się miedź, śnieżny puch i złoża metali w łupkach.
  • Z nowościami zapoznamy się latem.

Już od dłuższego czasu twórcy Minecrafta przekonują nas, że aktualizacja Caves & Cliffs będzie wręcz gigantyczna. Fakt ten wpłynął na konieczność rozdzielenia jej na dwie części, z których pierwszą przetestujemy latem. Wśród nowości mają pojawić się niespotykane wcześniej moby i zmiany w generowaniu świata. Do gry dodane zostaną również nowe bloki. Twórcy ujawnili właśnie, że będzie ich aż 91.

W filmie opublikowanym na oficjalnym kanale Minecrafta twórcy pokazali jedynie część z klocków, które znajdziemy w produkcji. Wśród nowości wyróżnić można miedź. Już wcześniej wiadomo było, że materiał ten pojawi się w grze. Teraz wiemy jednak, jak będzie on działać. Okazuje się, że metal ten wykorzystamy na przykład do stworzenia piorunochronu lub miedzianych bloków oraz schodów. Ponadto klocki z tego materiału będą z czasem zmieniać swój kolor w sposób przypominający prawdziwy proces starzenia się miedzi.

W grze pojawi się także śnieżny puch, w który można się zapaść. Pokazano także nowy wariant złóż, które będą generowane nie tylko w blokach kamienia, ale również łupka. Rudy tego rodzaju będziemy mogli znaleźć dopiero na najgłębszych poziomach mapy. Po ich przetopieniu nie będą one jednak miały innych właściwości niż zwykły węgiel, żelazo, złoto, diamenty itd.

Minecraft wzbogaci się także o wiele nowych bloków dekoracyjnych i roślinnych. Niektóre z nich charakteryzują się bardzo ciekawą mechaniką. Dobrym przykładem może być rosnąca pionowo wielka mimoza. Z roślin tych będzie można korzystać niczym z platform, po których gracze będą mogli skakać. Trzeba będzie jednak uważać, gdyż po chwili ugnie się ona pod ciężarem postaci gracza.

Jak zmiany te wpłyną na gameplay, dowiemy się już niedługo. Pierwsza część aktualizacji Caves & Cliffs będzie dostępna tego lata.