Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 maja 2021, 10:35

autor: Entelarmer

Minecraft 21w20a - lamy nie plują już na graczy w trybie pokojowym

Minecraft otrzymał snapshot 21w20a. Tak jak jedna z poprzednich migawek wprowadziła bardziej agresywne kozy, tak tym razem studio Mojang sprawiło, że spokojne lamy nie będą już pluć na graczy.

Kolejny tydzień to kolejny snapshot Minecrafta z nowościami z aktualizacji Caves & Cliffs. Migawka 21w20a jest już dostępna do sprawdzenia dla posiadaczy wersji Java Edition, o ile wyrażą zgodę w zakładce „instalacje” (Installations). Tradycyjnie przypominamy, że granie z włączonym snapshotem może sprawić, że na zawsze utracicie Wasze światy. Dlatego zalecane jest uruchamianie tych sesji z osobnego folderu lub wykonanie kopii zapasowej swoich kreacji.

Dwa tygodnie temu studio Mojang sprawiło, że wrzeszczące kozy były o wiele bardziej skłonne do bodzenia pobliskich postaci niż ich „ciche” odpowiedniki. Teraz, niejako dla równowagi, twórcy wzięli się za nieagresywne lamy. Dotychczas zwierzaki miały tendencję do opluwania awatarów graczy, nawet gdy były spokojne. Teraz lamy w trybie pokojowym rzeczywiście są mniej skłonne do „ostrzeliwania” od swoich rozeźlonych kuzynów.

Pomijając tę jakże istotną zmianę, snapshot 21w20a rozszerzył kompetencje narratora GUI (graficznego interfejsu użytkownika, który pojawia się przy interakcji z niektórymi blokami) oraz zmodyfikował ukorzenioną ziemię (od teraz po użyciu na niej motyki otrzymamy zwisające korzenie) i aksolotle (które nie będą już udawać martwych na lądzie). Naprawiono też drobne niedociągnięcie z zeszłego tygodnia i teraz na geody naprawdę trafimy rzadziej niż dotychczas. Skoro o poprawkach mowa, migawka usunęła sporo błędów, w tym kolejny sprzed ponad ośmiu lat. Chodzi o bug MC-610: nieprawidłowe rozłożenie trawy, kwiatów i śniegu na świeżo stworzonych „kawałkach” (chunks, czyli fragmentach świata gry o wymiarach 16x16x256 bloków).

Jak widać, otrzymaliśmy kolejny skromny snapshot bez większych nowości. Nie przywrócono też usuniętych tydzień temu przedmiotów, czyli świec, sakiewek oraz tzw. sculk sensors, ani nie podano, dlaczego zostały wycofane z testów. Przypomnijmy, że debiut Caves & Cliffs Update (a przynajmniej pierwszej części) nastąpi latem.

  1. Oficjalna strona gry Minecraft
  2. Nowy wymiar swobody - recenzja gry Minecraft
  3. Minecraft – poradnik do gry
  4. Najlepsze mody do gry Minecraft – niezłe modyfikacje do Minecrafta