Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 maja 2021, 11:05

autor: Entelarmer

Minecraft 21w18a pozbywa się kolejnego błędu sprzed lat i wprowadza agresywne kozy

Snapshot 21w18a jest już dostępny w Minecraft: Java Edition. Oprócz usunięcia kolejnych błędów (w tym jednego sprzed ponad 8 lat) migawka sprawia, że znacznie częściej zostaniemy ubodzeni przez wrzeszczące kozy.

Minecraft otrzymał kolejną migawkę w ramach beta-testów zawartości aktualizacji Caves & Cliffs. Snapshot 21w18a jest dostępny w tzw. Java Edition na komputerach osobistych po aktywowaniu w sekcji „instalacje” (Installations). Przypominamy, że sesje z migawką mogą spowodować utratę Waszego świata! Dlatego zalecamy wykonanie jego kopii zapasowej bądź uruchamianie gry z włączonymi snapshotami z osobnego folderu.

  1. W Minecrafta gra już 140 milionów osób; Microsoft informuje o sukcesach gry

Jeśli liczyliście, że po ostatnich, skromnych migawkach otrzymamy większą aktualizację, musimy Was rozczarować. Wersja 21w18a to jeden z najmniejszych snapshotów Caves & Cliffs udostępnionych przez studio Mojang. Choć tylko listę usuniętych błędów można uznać za pokaźną, nie znaczy to, że nie ma żadnych nowości. Od teraz wrzeszczące kozy będą o wiele bardziej skłonne do bodzenia (dla wyjaśnienia: każda koza ma szansę pojawić się jako bardziej „hałaśliwy” wariant tego zwierzęcia). Zmieniono też funkcjonowanie tzw. zainfekowanych wariantów bloków. Nie są już one natychmiastowo niszczone przy wydobyciu, jak dotychczas, lecz w czasie dwukrotnie krótszym od ich zwykłych odpowiedników.

Minecraft 21w18a pozbywa się kolejnego błędu sprzed lat i wprowadza agresywne kozy - ilustracja #1
Dystrybucja rud metali w aktualizacji Caves & Cliffs w migawce 21w18a (po lewej) oraz w podstawowej wersji gry. Źródło: oficjalna strona marki Minecraft.

Twórcy zmienili też rozmieszczenie rud metali, choć zaznaczono, że nadal nie jest to ostateczna wersja. Na razie sprawiono, że miedź oraz większe złoża będą nieco rzadsze, a w tym drugim przypadku również bardziej zróżnicowane pod względem rozmiaru. Usunięto też możliwość pojawiania się wprowadzonych tydzień temu makaronowych jaskiń blisko powierzchni, by uniknąć zbytniego jej podziurawienia. Dochodzą do tego poprawki rozmaitych błędów. Wśród wyeliminowanych usterek ponownie znalazła się taka, którą gracze Minecrafta zgłosili ponad osiem lat temu, tj. 21 listopada 2012 roku. Chodzi o drobny bug powodujący, że przy ostatnim użyciu kowadła przed jego zniszczeniem gracze upuszczali trzymany przedmiot.

  1. Oficjalna strona gry Minecraft
  2. Nowy wymiar swobody - recenzja gry Minecraft
  3. Minecraft – poradnik do gry
  4. Najlepsze mody do gry Minecraft – niezłe modyfikacje do Minecrafta